17 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Готуємося переходити на зимовий час

Трохи більше ніж за тиждень, 29 жовтня о четвертій годині ранку Україна перейде на зимовий час – стрілки годинника треба буде перевести на годину назад. Українці отримають можливість поспати на годину довше вранці. Зате світловий день стане на годину коротшим увечері.

Медики заспокоюють: людський організм здатний адаптуватися до зміни світлового дня за два тижні. Більше негативних наслідків на організм надає перехід із зимового часу на літній.

Готуватися, як радять фахівці, важливо щонайменше за тиждень до переведення стрілок назад. Тоді ви особливо не відчуєте різниці й дискомфорту. Чим менший світловий день, тим повільніша й людська активність. Люді взимку і восени відчувають себе більш утомленими, знижується працездатність, виникають депресії або пригнічені стани. Відбуваються зміни на біохімічному рівні: короткий світловий день робить жінок більш агресивними, ніж чоловіків. Багато ж чоловіків, як зазначають психологи, намагаються «впасти у сплячку» і якнайменше проявляти активність.

Як же підготуватися до переведення годинників на зимовий час?

Необхідно почати лягати спати пізніше – по 15 хвилин щодня. Суттєво ви змін не відчуєте, а організм звикне. Щоб налаштуватися на сон, добре прийняти ванну з аромаоліями, випити ромашковий або малиновий чай. Природним снодійним вважається і тепле молоко з медом. Перед сном намагайтеся не проявляти активність, а заняття спортом найкраще перенести на 17.00 і до 18.00. Не рекомендується і ситно вечеряти. Останній прийом їжі повинен бути за чотири години до сну.

Намагайтеся обмежити кількість кави і чаю. Напої, які містять кофеїн, будуть бадьорити. Пити їх рекомендується до 15.00.

Контрастний душ вранці і підніме імунітет, і допоможе швидше прокинутися.

У жовтні та листопаді краще не сідати на дієту. Організму потрібні сили, щоб адаптуватися до нового часу. Якщо ще і «посадите його на кефір», не дивуйтеся, що життєва енергія буде на нулі. Правильне рішення – здорове харчування. Не забувайте і про норму води в день – 30 мл на 1 кг ваги.

У жовтні-листопаді намагайтеся уникати перевтоми. Правильно розподіляйте справи, виконуйте те, що потрібне насамперед, а потім усе інше.

Вихідні найкраще проводити на природі й без сучасних гаджетів. Свіже повітря допоможе організму зарядитися енергією.

Катерина Вовк
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 19.10.2017, 15:081298
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень