18 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Разом з «Лікарняною касою Полтавщини» по дорозі життя

14 років працює на теренах Полтавської області Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини». Створена вона була для захисту жителів Полтавщини від недофінансування охорони здоров’я. Каса взаємодопомоги – членська організація, допомагала та допомагає власникам картки ЛК, сплачуючи за медикаменти, які замовляє заклад охорони здоров’я при лікуванні власника карти ЛК. Організація працює за Фармацевтичним формуляром, протоколами лікування та законодавчою базою України.

Досвід БО «Лікарняна каса Житомирської області» (найбільшої з подібних організацій в Україні – понад 210 тисяч членів) та БО «Лікарняна каса Полтавщини» (понад 20 тисяч власників картки ЛК) МОЗ України використало для створення Державного формуляру лікарських засобів (перелік ліків, які ефективні та мають доказову базу).

Напрацювання та досвід лікарняних кас використано для запровадження механізму реімбурсації на первинній ланці.

Досвід роботи лікарів-експертів лікарняних кас необхідно використати при створенні Національної служби здоров’я України.

Солідарна система лікарняних кас повністю відповідає ідеям запроваджених реформ в охороні здоров’я, де медичне страхування планується по солідарному механізму.

На сьогодні лікарняні каси, інші благодійні організації та фонди стають партнерами з МОЗ України. Ми спілкуємося, обмінюємося досвідом, пропонуємо, запроваджуємо, відпрацьовуємо та видаємо готовий до використання продукт.

Організація допомагає пацієнтам у співоплаті за медичну послугу (медикаментозне забезпечення), і з цим згодилися в МОЗУ.

Також як Національна служба здоров’я України буде контролювати цільове використання бюджетних коштів згідно з протоколами та Державним гарантованим пакетом медичних послуг, так і лікарняні каси контролюють цільове використання коштів організацій для співоплати за члена організації.

Відповідь на запитання, як вижити простому українцю, коли він захворів, дуже банальна:

• потрібно збирати гроші, щоб заплатити за медичну послугу особисто;
• оформити медичну страховку через приватну страхову компанію (нині такою послугою користуються близько 2% українців – заможних або за яких сплачує підприємство);
• приєднатися до механізму лікарняних кас в Україні.

З математичної точки зору, найзручніший варіант – механізм лікарняних кас. Найменший щомісячний благодійний внесок у 50 грн гарантує забезпечення медикаментів до тих, які буде гарантувати держава при лікуванні члена організації (нині це понад 95% ліків згідно з протоколами лікування). Це зручніше, ніж збирати кошти або шукати їх на випадок хвороби.

Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини» підтримує введення будь-яких змін до законодавства МОЗ України на користь пацієнта, при якому вони будуть забезпечені певним мінімумом медикаментів і реактивів. Однак такі реформи не зможуть повністю вирішити питання забезпечення пацієнта. Тому «Лікарняна каса» за будь-яких реформ у медицині буде мати свою нішу і своїх клієнтів.

Ще один важливий момент: за кошти організації амбулаторно не лікуються серцево-судинні захворювання, печінки і підшлункової залози, оскільки при загостренні цих хвороб пацієнти зобов'язані проходити лікування в умовах стаціонару.

Допомога надається при гострих та невідкладних станах, загостренні хронічної хвороби.

За рахунок коштів «Лікарняної каси» стаціонарно лікуються майже всі захворювання, крім тих, які забезпечуються державними програмами: цукровий діабет, туберкульоз, хіміотерапія при онкопатології, психічні захворювання, СНІД та деякі інші.

Лікарняні каси – неприбуткові організації, які у своїй діяльності використовують накази, протоколи лікування та іншу законодавчу базу МОЗУ. Створені комп’ютерні програмні комплекси дозволяють вести персоніфікований облік кожного власника картки ЛК, надходження та обґрунтовані фінансові витрати на його лікування, яке контролюється довіреними лікарями-експертами.

Об’єднання українців по механізму Лікарняних кас суттєво зменшить фінансове навантаження на пацієнта, адже організації контролюють та призупиняють необґрунтовані витрати на ліки та медпослуги, гарантують призначення саме необхідних лікарських засобів, визначених протоколами лікування, а не рекламованих по телебаченню.

Ставши власником картки БО «Лікарняна каса Полтавщини», сплачуючи регулярно благодійні внески, ви будете впевнені, що у випадку лікування за замовлені лікарнею медикаменти сплатить організація.
Навіщо платити більше, якщо при найменших внесках можна отримати найбільшу та найнеобхіднішу допомогу.

Не всі хворіють одночасно й однаково тяжко! Більш здорові допомагають слабкішим, але при цьому мають гарантію на допомогу у випадку несподіваного різкого погіршення свого здоров’я.

Річний внесок до організації становить 600 грн (50 грн щомісячно), і маємо надію, що й у наступному році він буде без змін.

ЛК працює за принципом солідарності та взаємодопомоги. «Один за всіх – усі за кожного» – це наш принцип.

Можна чекати можливого покращення завтра, а можна стати захищеним уже сьогодні.

Укладання договору про спільну благодійну діяльність з колективом підприємства чи організації – важливий крок керівництва назустріч працівникам, ознака турботи про їхнє здоров’я та про їхній соціальний захист.

Запрошуємо всіх жителів Полтавської області особисто та колективами приєднатися до БО «Лікарняна каса Полтавщини» та захистити своє здоров’я.

Понад 210 тисяч випадків допомоги організації за 14 років роботи – це врятовані життя та здоров'я наших громадян.

Детальну інформацію можна тримати на сайті: http://www.poltavalk.com.ua, за адресами:

- м. Полтава, вул. Залізна, 17, тел.: (0532) 63-74-56, (0981) 63-74-56, (0503) 63-74-56.
- м. Кременчук, вул. Ігоря Сердюка, 10/25, тел. (0266) 3-61-82.

Віталій Шевченко, виконавчий директор БО «Лікарняна каса Полтавщини»
Іван Мольченко, 02.11.2017, 15:472408
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31