17 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Полтава та Фільдерштадт продовжують налагоджувати співпрацю в питаннях збереження навколишнього середовища

У рамках «Програми партнерства» з містами Фільдера 23 листопада до Полтави завітав бургомістр міста Фільдерштадт Райнхард Мольт. Напрямок його діяльності – питання збереження екології. Обмінятися досвідом щодо взаємозв’язку із природою – мета візиту пана Мольта.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Тарашевська запросила Райнхарда Мольта до Центру позашкільної освіти та навчально-виховного комплексу №3 «Червона калинонька». Саме у цих закладах маленькі полтавці разом із кваліфікованим педагогічним колективом дають друге життя тим речам, які кожен з нас звик відправляти у смітник. Пластикові пляшки, рекламні буклети, кришки, картонні коробки та ще багато-багато іншого – діти вміють і знають, як зробити з цього, здавалося б, непотребу, цікаві й корисні речі, незвичні сувеніри і подарунки. Нехай не так масштабно, але також долучаються до вирішення актуального питання «Куди подіти побутові відходи?». Уже змалку тут вчать дбати про довкілля.

– Усе, що я побачив, – надзвичайно цінне для мене, – зауважив Райнхард Мольт. – У нашій країні проблему побутових відходів розв'язують інакше. Ми звикли, наприклад, пластикові пляшки використовувати двічі, тричі. Так само і з усіма іншими речами: намагаємося зробити так, аби речі послужили кілька разів. Ви ж підходите творчо, що також цікаво. Скільки корисних речей можна зробити з тієї ж пластикової пляшки. От, наприклад, годівничку для пташок, садові конструкції, які є елементами декору, ємність для розсади та інше. І цей досвід я привезу у свою країну, у своє місто.

Досвідом свого міста про напрямки підтримки екології пан Мольт поділився у школі №34, де прочитав цікаву лекцію. На неї були запрошені вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, які викладають природознавство та біологію.
– Багатство природи не вічне, і його потрібно берегти.

Дбайливе ставлення до природи треба виховувати з дитинства. Займаються цим батьки і, звісно ж, педагоги. Тому обмін досвідом насамперед корисний саме для їхньої подальшої роботи. Саме вчитель має формувати у дитини екологічне виховання, – наголосила Світлана Тарашевська.

Окрім того, Світлана Тарашевська та Райнхард Мольт обговорили і питання обміну викладачами, що дало б змогу кожній зі сторін краще дізнатися про розв’язання проблеми збереження екології, застосувати на практиці досвід одне одного. Полтава ж уже має визначені ідеї щодо такої співпраці.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 04.12.2017, 12:051537
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень