25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Із позачергового засідання виконкому: про безоплатне харчування дітей пільгових категорій у закладах середньої освіти

22 січня міський голова Олександр Мамай провів позачергове засідання виконавчого комітету, під час якого розглянули проект рішення про безоплатне гаряче харчування дітей пільгових категорій у закладах загальної середньої освіти на період проведення процедури закупівлі «Послуги з організації шкільного харчування».

Позачергове засідання виконкому викликане ситуацією, що склалася з організацією харчування у загальноосвітніх закладах міста на початку 2018 року.

Так, 9 листопада 2017 року управління освіти оголосило торги на закупівлю послуги з організації гарячого харчування. До тендерного комітету надійшло шість пропозицій, серед яких і пропозиція прибалтійського товариства «Рontem.uа».
– Розглянувши всі тендерні пропозиції, управління освіти відхилило пропозицію товариства «Рontem.uа» через неповний пакет документів. А саме – відсутність меню – основного документа, за яким ми маємо змогу проконтро-
лювати, як будуть харчуватися діти, довідки про наявне обладнання та матеріально-технічну базу, – розповіла заступник міського голови Світлана Тарашевська.

Інші учасники були допущені до процедури торгів. Проте на початку грудня товариство «Рontem.uа» подало скаргу до Антимонопольного комітету України, за рішенням якого процедура торгів була призупинена.

Міський голова Олександр Мамай зазначив, що аналогічна ситуація спостерігається і в інших містах України.

– Нині через рішення Антимонопольного комітету діти 1–4 класів залишилися без гарячого харчування. Проте кошти в сумі майже 25 млн грн на харчування дітей у міському бюджеті закладені. Сьогодні ми провели виконком, аби забезпечити безплатним харчуванням принаймні дітей чотирьох пільгових категорій, визначених законодавчо.

Міський голова повідомив: управління освіти планує оголосити новий тендер, після якого діти 1–4 класів та інших пільгових категорій харчуватимуться за кошти міського бюджету, як і раніше.

Начальник управління освіти Леся Марталішвілі доповіла, що відповідно до рішення виконкому, гарячими сніданками будуть забезпечені діти із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти; учнів 1–4 класів із числа дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» (за наявності відповідних документів).

Нагадаємо, з 1 вересня 2017 року вартість одноразового гарячого харчування (сніданок) у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів комунальної форми власності складає 10 грн за рахунок коштів міського бюджету.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 25.01.2018, 11:441917
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31