24 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Полтававодоканал» організував на Водохреще купіль для городян

19 січня в обласному центрі на території водозабору №1 комунального підприємства «Полтававодоканал» відбулося одне з великих дванадесятих свят, установлене на згадку про хрещення Ісуса в річці Йордані, – Водохрестя. На освячення води, що після обряду набуває цілющих властивостей, прийшло близько тисячі городян: як самі працівники КП, так і мешканці навколишніх будинків. Дехто з останніх завітав на свято не вперше.

– Я вже другий рік тут, – розповів полтавець Олександр. – Живу неподалік. Наповнив 40-літровий бідон водою й привіз (можна було набрати й на водозаборі – Авт.). Буду пити сам, але якщо хтось попросить, поділюся. Краще святу воду споживати, ніж горілку. Торік я теж був на освяченні. Не знаю, як у банках, а в моєму бідоні вода була сильно зарядженою. Дев’ять місяців стояла не закритою, поки випив, і нічого з нею не сталося.

Цього року обряд освячення води в присутності представників влади, керівництва підприємства, жителів міста провів митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ Филип. На його завершення Владика окропив усіх свяченою водою й благословив.

– Пийте цю воду, додавайте її до кожної страви, окропіть нею помешкання, – сказав священик. – Нехай із цією водою Господь пошле вам свою благодатну силу, допомогу, щоб у ваших серцях, домівках і по всій Україні запанували мир і злагода.

Привітав присутніх з Водохрестям і міський голова Олександр Мамай, який теж відвідав свято на «Полтававодоканалі».

– Освячена в цей день вода піде по всіх артеріях нашого міста, зайде в кожну домівку, – зазначив Олександр Федорович. – Нехай вона принесе з собою радість і добробут.

Подібні заходи на підприємстві проводять щороку вже впродовж десятиліття. Але цього разу на гостей чекало дещо незвичне – з ініціативи гендиректора Василя Воротинцева на КП організували для всіх, хто бажав зануритись у воду на свято, спеціальну купіль. Поряд із нею був установлений великий намет, де пірнальники мали змогу переодягтися, та розстелені доріжки. Східці до басейну розташували з двох боків. Воду в нього набирали просто зі свердловини. За словами тих, хто наважився скупатись у хрещенській воді, за температурою вона була градусів 15-17. Саме те для людей, які пірнали вперше. Та й дітей батькам було нестрашно відпускати до купелі. А малечі, яка ризикнула зайти в хрещенську воду, виявилося чимало: і хлопчиків, і дівчаток. Цього року серед пірнальників були в основному працівники «Полтававодоканалу» з родинами. Але на підприємстві сподіваються, що наступного року більше людей виявить бажання зануритися в купель на Водохреще.
Віолета Скрипнікова, 25.01.2018, 14:532166
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень