19 серпня 2018 • № 33 (1517)
Rss  

Зарахування до перших класів-2018: що варто знати батькам

З 1 вересня 2018 року початкова школа житиме по-новому.

Новий Закон України «Про освіту», Нова Українська школа (НУШ) змінюють не тільки підхід до навчання, а й принципи зарахування дитини до першого класу, які зазначені у ст. 13 Закону України «Про освіту», у ст. 18 Закону України «Про загальну середню освіту» та в новому «Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти», затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 р. №367.

Невипадково саме тепер, у травні, перед батьками постає закономірне запитання: як же потрапити до першого класу цього року у зв’язку із нововведеннями, що потрібно для цього знати і зробити батькам?

Що потрібно знати батькам першокласників 2018/2019 навчального року

Перше. Зарахування дітей до закладу освіти здійснюється відповідно до території обслуговування. Інформацію про закріплену територію обслуговування (мікрорайон) можна дізнатися на сайті управління освіти і закладів освіти м.Полтави.

Стаття 18 Закону України «Про загальну середню освіту»: «Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи».

Тобто до 31 травня 2018 року батьки повинні подати необхідні документи до закладу освіти, на території обслуговування якого вони проживають. Перелік документів визначений п. 4 «Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти»:

1) заява одного з батьків дитини, поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника) та за зразком згідно з додатком 1 до Порядку;
2) копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);
3) оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року №682, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за №794/18089;
3) у разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви можуть додаватися оригінал або копія висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації.

У випадку подання копій документів, передбачених цим пунктом, оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування.

Зверніть увагу, присутність дитини під час подання заяви, жеребкування або її зарахування необов’язкова, не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою її зарахування.

Друге. Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв не перевищує загальної кількості місць у перших класах, не пізніше 1 червня зараховуються усі діти.

Список зарахованих учнів із зазначенням їхніх прізвищ оприлюднюється лише в закладі освіти.

Третє. Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв перевищує загальну кількість місць у перших класах, зарахування дітей відбувається за такими правилами:

1) до 1 червня включно зараховуються:
• усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене (у заяві батьки можуть зазначити назву і реквізити документа, який підтверджує проживання на території закладу освіти);
• діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти;
• діти, які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (у разі його наявності);
2) до 15 червня включно на вільні місця зараховуються діти, які не проживають на території обслуговування цього закладу, за результатами жеребкування (проводиться з 1 по 15 червня), процедура проведення якого розробляється відповідно до Порядку зарахування, схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується його керівником;
3) упродовж 1–15 червня заяви про зарахування дітей не приймаються;
4) після 15 червня батьки мають право подавати заяви на вільні місця.

Четверте. Дуже важливо розуміти, що дитина не зобов’язана, а має право навчатися в закладі освіти, на території обслуговування якого вона проживає. У ст. 13 Закону України «Про освіту» говориться: «Право особи здобувати початкову та базову середню освіту в державному або комунальному закладі освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти».

Отже, батьки мають право вільного вибору закладу освіти, тобто вони мають право подати (але обов’язково до 31 травня) необхідні документи (їхні копії) до будь-якого закладу освіти для зарахування на вільні місця.

Скористатися правом вибору в разі обрання вами не закріпленої, а будь-якої іншої школи ви зможете за наявності вільних місць в обраному закладі після того, коли свій вибір зроблять родини, що проживають у мікрорайоні школи.

Водночас батьки дитини мають приймати зважене рішення про те, що вони не подаватимуть документи до закладу освіти за місцем свого проживання. Адже, якщо дитина не буде зарахована до жодного іншого закладу освіти за результатами жеребкування, виникне запитання щодо місця навчання дитини, а всі вільні місця у закладі освіти за місцем проживання дитини будуть зайняті. У такому випадку дитину буде зараховано на вільні місця в інших закладах освіти у відповідному населеному пункті.

Отже, шановні батьки, у 2018 році прийом до перших класів буде здійснюватися без конкурсного відбору, але у дві хвилі:

1) до 31 травня 2018 року відповідно до закріпленої за закладом освіти території;
2) після 15 червня 2018 року, коли подаються заяви на вільні місця.

Якщо у вашій сім’ї є майбутній першокласник, то вам потрібно:
• прийти до сусідньої школи або зайти на сайт управління освіти чи закладу освіти м.Полтави, або ж звернутися до управління освіти, щоб дізнатися, за якою школою закріплено саме вашу адресу;
• зібрати пакет документів та прийти до школи у відведений для цього адміністрацією час.
• обов’язково до 31 травня подати необхідні документи (їхні копії) до того закладу освіти, на території якого ви проживаєте, а також для зарахування на вільні місця в будь-якому іншому закладі освіти.

Скористайтеся своїм правом вибору!

Окрім того, у випадку, якщо кількість дітей, яка має право на першочергове зарахування, перевищує спроможність закладу освіти, управління освіти запропонує на вибір перелік закладів освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання, у яких є вільні місця.

Заклади загальної середньої освіти м.Полтави чекають на вас і ваших дітей!

Управління освіти
Іван Мольченко, 24.05.2018, 11:0196
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<липень