19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Відродження» активно захищає права громадян

У «Відродженні» закликали омбудсмена визнати факт дискримінації у нарахуванні пенсій чорнобильцям

Визнати факт дискримінації у діях влади стосовно ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС закликали Уповноваженого з прав людини Людмилу Денісову народні депутати групи «Партія «Відродження».

Відповідну заяву оприлюднили під час брифінгу у Верховній Раді народний депутат групи «Партія «Відродження» Василь Гуляєв та голова Політради Партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

«Йдеться про відселених із чорнобильської зони осіб, які належать через інвалідність до першої категорії постраждалих. Виявляється, вони отримують значно менше пенсійне забезпечення від держави, ніж, зокрема, ліквідатори цієї ж категорії. Тобто в межах однієї категорії є різні суми пенсій. А це, по суті, дискримінація. Тому ми просимо Уповноваженого з прав людини розглянути проблему і визнати цей факт», – пояснив Володимир Пилипенко.

Також, за словами Володимира Пилипенко, дискримінація наявна і в нарахуванні пенсій цивільним ліквідаторам та тим, хто усував наслідки катастрофи, перебуваючи на військовій службі. Ті з них, хто належить до першої категорії, мають отримувати однакову пенсію.

«Постанова Кабінету міністрів №1210 передбачає різні показники в одній формулі, якою обраховується пенсія для ліквідаторів-військовослужбовців і цивільних ліквідаторів. Зверніть увагу: і для одних, і для інших пенсія обраховується за тією самою формулою. Але для військовослужбовців береться показник середньої заробітної плати за два попередніх роки. А для цивільних –закладена зарплатня 2006 року. Ви порівняйте, що отримували 10 років тому і сьогодні. Звичайно, що пенсія буде різною. Тобто ми говоримо про те, що держава свідомо, отакими махінаціями обкрадає ліквідаторів аварії на ЧАЕС», – наголосив Володимир Пилипенко.

За словами народного депутата групи «Партія «Відродження» Василя Гуляєва, усунути дискримінацію можуть лише зміни на законодавчому рівні. А саме прийняття законопроекту №6292 щодо відновлення соціальних гарантій чорнобильцям.

«Відродження» вимагає від голови ВР, керівників СБУ та МВС розслідування подій у Харкові

Співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар передав спікерові парламенту звернення із підписами народних депутатів до керівництва Верховної Ради, а також голів СБУ та МВС з вимогою розслідувати вчорашні події у Харківській міськраді.

Під час виступу з парламентської трибуни Віктор Бондар заявив, що впродовж останніх днів тривають дії, спрямовані на створення управлінського хаосу в місті Харків.

«Ми змушені заявити, що останніми днями СБУ одночасно, синхронно почала викликати всіх керівників комунальних підприємств Харкова, завідувачів структурних підрозділів цих об’єктів і проводити багатогодинні допити, шукаючи невідомо що. Апогеєм цих дій став штурм Харківської міської ради. Молодики з битами, в балаклавах, не представляючись, хто вони, розгромили міськраду, перешкоджали проведенню сесії. В цей час СБУ, МВС робили вигляд, наче нічого не відбувається», – наголосив Віктор Бондар.

Він додав, що за сутички досі нікого не затримано, а особи, які штурмували міськраду, не встановлені.

«Питання: хто це організовує? За нашими даними, які ми отримали зсередини правоохоронних органів, це організовують самі ж керівники СБУ, зокрема, особисто начальник управління СБУ в Харківській області. Нам відомо, що він отримував команди з Києва. Наразі ми намагаємося з’ясувати, звідки: чи від керівництва СБУ, чи з Адміністрації Президента. Мета – на прикладі Харкова показати, як буде з іншими мерами, якщо вони не почнуть слухатися однієї політичної силу, яка може стати головною диктаторською силою України», – наголосив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

Він звернувся до голови Верховної Ради та керівників правоохоронних органів із вимогою провести всебічне розслідування цих подій.

«Ми звертаємося до спікера, до керівників правоохоронних органів з тим, щоб провести службове розслідування і дати правову оцінку діям начальників управління СБУ Харківської області та обласної Нацполіції, які не вжили заходів для запобігання цим подіям. Ми вимагаємо, щоб учасників сутичок було затримано. І друге: перестаньте заважати працювати місту, перестаньте «кошмарити» комунальні підприємства! Ви хочете в місті Харків створити комунальний колапс. Це у вас не вийде! Команда міцна, і вона працюватиме. Ніхто не дасть цього робити», – заявив Віктор Бондар.

У «Відродженні» пояснили, чому не голосували за нову редакцію закону про нацбезпеку

Депутатська група «Партія «Відродження» не голосувала за нову редакцію закону «Про національну безпеку України» №8068, оскільки не були враховані правки групи в питанні реформування СБУ.

Також у групі не згодні з положенням закону щодо військово-технічного співробітництва з країнами ЄС та США.

Як зазначив у коментарі телеканалу «112-Україна» співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар, закон у такій редакції фактично запроваджує зовнішнє управління країною через механізми військово-технічного співробітництва.

«Наша держава і без того є абсолютно залежною від західних країн. Ми «сидимо» на кредитних гачках, і через неспроможність виплачувати кредити нам нав’язують такі умови розвитку, які Україні не притаманні. Тобто знищується промисловість, авіаційна, хімічна, космічна галузь, машинобудування, автомобільне будівництво тощо. Ми знову стаємо таким собі молодшим братом, який має виконувати чиїсь забаганки. Раніше Росія нас вважала молодшим братом, а тепер – Європа. У новому законі багато таких сумнівних моментів, і ми відверто сказали, що влада «здає» країну з потрохами», – наголосив Віктор Бондар.

Він додав, що другою причиною, через яку група не голосувала за нову редакцію закону про нацбезпеку, є збереження за СБУ питань розслідування економічних злочинів.

«Була пропозиція поміняти в цьому законі систему існування правоохоронних органів. Ми пропонували ліквідувати департамент «К» в Службі безпеки України – це відділ, що займається економічними злочинами. А по суті, кришує контрабанду, «кошмарить» бізнес, не дає Україні розвиватися. Ми наголошували, що Державному бюро розслідувань, створеному понад рік тому, давно потрібно було передані такі справи. Ми сказали сьогодні: давайте ці поправки врахуємо, і ми проголосуємо. Половина зали була налаштована на це. Але вони не були враховані, все залишилось, як є», – розповів співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

«Група «Партія «Відродження» вже протягом року намагаємося зробити законом соціальний законопроект №6292. Саме він має повернути справедливе пенсійне забезпечення усім постраждалим особам. Цей законопроект підтриманий чорнобильськими організаціями, і ми вимагатимемо винести його на голосування. Однак нас ігнорують і навіть не вносять нашу законодавчу ініціативу до порядку денного», – зауважив Василь Гуляєв.

Нагадаємо, 12 грудня Володимир Пилипенко та керівники чорнобильських організацій провели спільну зустріч з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм та тодішнім омбудсменом Валерією Лутковською. Під час зустрічі були обговорені перспективи ухвалення законопроекту №6292, а також проблеми в сфері соцзахисту, з якими стикаються чорнобильці.

Підготував Олексій Корж

Іван Мольченко, 20.06.2018, 17:15701
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень