22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Розпочалися ремонтні роботи на головному колекторі на вулиці Київське шосе

Аномальна погода цієї весни спричинила масові провали колекторів у Полтаві.

Аварії трапляються в більшості на колекторах великого діаметра, побудованих із залізобетону у 60–80-х роках, термін експлуатації яких уже давно вичерпаний. Причина провалів – вплив сульфатно-газової корозії, яка руйнує складову бетону.

Через велику кількість аварій за останній час каналізаційна система потребує не локальних, а масштабних відновлень. На сьогодні в місті майже півсотні провалів, а це проблема, яка потребує негайного розв’язання.

Нагадаємо, що на балансі підприємства перебуває 368,5 км каналізаційних мереж. З них 58,5 км – колектори, зношеність яких сягає до 90 відсотків! Якщо дрібні ремонти «Полтававодоканал» завжди виконував власними силами, то на масштабні, на жаль, коштів не вистачає.

– На сьогодні підприємство вимушено спрямовує гроші, які необхідні для експлуатації водопровідних, енергетичних мереж та спеціалізованої техніки, для термінового проведення ремонтних робіт каналізаційних мереж, використовуючи всі резерви, – зазначає генеральний директор підприємства Василь Воротинцев.

Низка великих провалів сталася на головному колекторі на Київському шосе. До підприємства постійно надходять запити від людей щодо ремонту цих аварійних ділянок, а це вулиці Великотирновська, 23 Вересня, Кагамлика, провулки Керамічний, Серафимовича та ін.

Тож для стабілізації ситуації в цьому районі на підприємстві було прийняте рішення щодо залучення підрядної організації, яка виконає складні ремонтно-будівельні роботи, інші види робіт підприємство виконає самостійно. «Полтававодоканал» залучає власні обігові кошти, аби містян не спіткало екологічне лихо.

Говорить начальник служби каналізації Іван Мистюк:
– Вимушені з сумом констатувати факт, що тенденція до збільшення провалів невтішна, тож підприємство не може проводити відновлювальні роботи на такій кількості об’єктів одночасно, маємо залучати спеціалізовані підрядні організації.

Фахівці підприємства постійно оновлюють план дій щодо відновлення роботи пошкоджених ділянок колектора. Встановлюються тимчасові насосні станції, монтуються обвідні колектори для відводу стоків. Однак при чищенні засмічених каналізаційних стоків і насосного ряду відбуваються перебої з електроенергією, затоплення і підняття рівня стоків у колекторній системі. На жаль, знову й знову диспетчерська отримує заявки та скарги від полтавців. П’ять аварійно-відновлювальних бригад служби каналізації працюють у посиленому режимі. «Полтававодоканал» – підприємство, завдання якого – утримувати водопровідні та каналізаційні системи в належному стані. Але коли вони руйнуються повністю, постає питання їх перебудови, на що потрібні великі кошти.

Сьогодні «Полтававодоканал» не в змозі вплинути на ситуацію такого рівня, тож чекає допомоги від обласної та міської влади для стабілізації ситуації і проведення ремонтних робіт каналізаційної системи Полтави. Раді, що в цьому питанні маємо підтримку і розуміння.

Прес-служба «КП ПОР «Полтававодоканал»
Іван Мольченко, 02.08.2018, 15:07982
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31