19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Пошуку зниклої полтавської малечі допомагатимуть через смс-оповіщення

Із початку 2018 року до Головного управління Національної поліції в Полтавській області надійшли 254 повідомлення про безвісти зниклих дітей. На сьогодні всіх цих хлопчиків і дівчаток уже знайшли й повернули батькам або особам, котрі тих замінюють, повідомляють у відділі комунікації поліції Полтавщини. Та, на жаль, зазвичай статистика розшуку малечі не така позитивна, говорять правоохоронці. Буває, що дітей узагалі не знаходять або відшукують мертвими. Щоб зменшити вірогідність такої трагедії, в Україні запустили спільний проект Нацполіції та ПрАТ «Київстар» із пошуку безвісти зниклих хлопчиків і дівчаток. У середині серпня стартував він і на Полтавщині. До цього почав діяти в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Львівській, Одеській та Херсонській областях.

– Чужих дітей не буває, – кажуть у мобільного оператора. – Тож ми будемо вдячні кожному, хто відгукнеться й допоможе в розшуку. Чим більше людей долучатиметься до пошуку зниклої малечі, тим більше шансів на успіх у її знаходженні.

Як це працює?

У разі зникнення дитини:

1) батьки чи особи, які їх замінюють, повинні зателефонувати на лінію «102» або звернутися до підрозділу поліції з відповідною заявою;
2) поліцейські вносять персональні дані про хлопчика/дівчинку та останнє місце його/її перебування до Інформаційного сервісу;
3) за згодою батьків чи осіб, котрі їх замінюють, ці відомості передають мобільному операторові;
4) ПрАТ «Київстар» формує перелік своїх абонентів, які в час зникнення дитини перебували в радіусі до трьох кілометрів від місця, де востаннє бачили малечу, та надсилає цим людям смс, у якому дається короткий опис зниклого та посилання на сторінку «Розшук дітей ГУНП у Полтавській області» в соціальній мережі з фото та коротким номером для отримання додаткової інформації.

Поліції дані абонентів, які могли бути свідками, мобільний оператор не передає. Указана послуга підключається автоматично. Вона є безкоштовною, як і дзвінки на номери 102 та 477*102. За бажанням, оповіщення можна вимкнути. Для відключення, повторного підключення або перевірки статусу послуги необхідно зателефонувати за номером 477*102. Повідомлення про те, що дитину знайшли, компанія не розсилає. Цю інформацію публікує фахівець відділу ювенальної превенції поліції Полтавщини на сторінці розшуку дітей у соцмережі.

До кінця року даною послугою збираються охопити всі регіони України. Про співпрацю з іншими компаніями, що надають послуги мобільного зв’язку, поки що не йдеться.

Світлана Панченко
Іван Мольченко, 23.08.2018, 16:33141
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень