19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Благодійність замість квітів»: у гімназії № 31 під час урочистостей із нагоди Дня знань збирали кошти для хворого учня

Гімназія № 31 цьогоріч відзначала День знань без пафосу та квітів. Просто та тихо школярі й учителі привітали першокласників із початком навчання, одинадцятикласники почули останній у їхньому житті перший дзвоник. А замість квітів – допомога ближньому. Саме так вирішили учні, батьки, педагогічний колектив гімназії та влаштували благодійну акцію.

Ярослав Почтаренко нині восьмикласник. Проте через онкологічне захворювання продовжувати навчання разом з однокласниками хлопчик не може. Зараз він перебуває в онкогематологічному відділенні дитячої міської клінічної лікарні й потребує невідкладної допомоги.

Однокласники Ярослава розповіли, що востаннє бачили його на останньому дзвонику. А як дізналися жахливу новину про його хворобу – дуже розхвилювалися:
– Ярослав дуже компанійський, веселий та розумний хлопчина. Ми щодня списуємося з ним через соціальні мережі, телефонуємо, аби він знав, що ми не забули про нього, що хвилюємося і чекаємо його якнайшвидшого одужання, – розповіла учениця 8-го класу Поліна Безпала.

Проте не лише словами підтримує хлопця родина гімназії. Замість того, аби витрачатися на букети до 1 Вересня, усі долучилися до акції «Благодійність замість квітів» і зібрали кошти на лікування Ярослава. Таку ідею запропонував учень гімназії, одинадцятикласник Олексій Ткаченко:
– Я побачив у соціальних мережах оголошення про те, що хлопчику потрібна термінова допомога. Зрозумів, що раніше бачив його у нас у школі, – розповів хлопець. – Коли дізнався, що Ярослав справді навчається разом із нами, запропонував влаштувати таку акцію.

Ідею радо підтримали батьки й адміністрація навчального закладу. Про проведення ініціативи оголосили на офіційному сайті гімназії, а також на інформаційних стендах у закладі.

– Ми провели загальні батьківські збори, нараду серед учителів. Усі були згодні підтримати цю ініціативу, – розповіла директор гімназії №31 Наталія Положишник. – Так, під час проведення лінійки з нагоди Дня знань на стадіоні школи була встановлена скринька, куди усі охочі, без примусу, хто скільки може, жертвували кошти. Потім ця скринька знаходилася у фойє гімназії, й усі мали змогу долучитися до ініціативи.

Загальними зусиллями під час акції «Благодійність замість квітів» вдалося зібрати 58 тисяч 151 гривню 45 копійок та 50 євро. Усі зібрані кошти уже передані батькам.

Не залишилася осторонь біди родини Почтаренків і міська влада. Так, у рамках виконання програми соціального забезпечення та соціального захисту населення міста «Турбота», на лікування хлопчика з міського бюджету уже передбачено спрямувати 20 тисяч гривень.

Наталія Положишник зазначила, що школа – це маленька модель суспільства. Суспільства, яке здатне на співчуття і, об’єднавшись, готове прийти на допомогу. Принаймні, учнівський, педагогічний та батьківський колективи гімназії №31 це доводять. Можливо, це стане прикладом, який спонукатиме, і для інших.

І, поки хлопчик перебуває на лікуванні, його однокласники передають йому: «Ярославе, ми на тебе чекаємо!».
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 11.09.2018, 16:02161
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень