25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Які рішення ухвалили на черговому засіданні виконкому?

10 вересня відбулося засідання виконавчого комітету міськради. Його провів секретар міської ради Олександр Шамота. Серед питань у порядку денному – надання матеріальної допомоги полтавцям, відшкодування витрат за пільгове перевезення, обмеження руху транспорту, протидія нелегальній торгівлі.

Міжнародний досвід для Полтави

Перш ніж розпочати засідання, секретар міської ради повідомив, що 9 жовтня брав участь у Міжнародному саміті міських голів, що проходив у Києві. Цього року там обговорювали питання співпраці бізнесу та влади.

– Участь у подібних заходах для нас просто необхідна, адже це інструмент пошуку нових шляхів, нових технологій для розвитку міста, спосіб залучення інвесторів тощо, – зазначив Олександр Шамота.

Полтавці не лишилися без допомоги

На виконання програми соціального захисту населення міста «Турбота» виконком ухвалив рішення, за яким з міського бюджету буде виділено матеріальну допомогу полтавцям у сумі 313 тис. 520 грн.

За особистими зверненнями полтавців спрямували матеріальну допомогу на загальну суму 300 тис. грн.

Одноразову матеріальну допомогу отримають сім учасників бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, – по 1 тис. грн. Ще по 2 тис. грн матеріальної допомоги спрямували двом родинам, у яких померли воїни-інтернаціоналісти.

Окрім того, щомісячно з вересня по грудень 2018 року проводитиметься виплата матеріальної допомоги батькові дитини з захворюванням по 630 грн на загальну суму 2 тис. 520 грн.

Пільговики міста їздитимуть безплатно!

Ухвалили під час засідання й рішення щодо розподілу коштів з міського бюджету на відшкодування витрат за пільгове перевезення окремих категорій громадян у міському транспорті за серпень 2018 року.

Виконком розподілив кошти в сумі 159 тис. 800 грн між транспортними підприємствами. Окреме рішення стосувалося відшкодування витрат за пільговий проїзд у тролейбусі за серпень 2018 року. Відповідно до нього, відшкодовані витрати КП «Полтаваелектроавтотранс» у сумі 240 тис. 765 грн, за пільговий проїзд у тролейбусі учнів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів Полтави до місця навчання і додому за серпень 2018 року.

Про виділення коштів за Програмою соціального забезпечення та соціального захисту населення м.Полтава «Турбота» на 2018 рік доповіла Наталія Бондаренко, начальник управління соціального розвитку.

Встановили тарифи для підприємств, які надаватимуть екологічніше та дешевше тепло

У своїй доповіді Людмила Ванькова, начальник відділу тарифної політики та моніторингу цін управління соціального розвитку, повідомила про роботу підприємств ТОВ «Власна енергія» та ППФ «Диканська».

Так, «Власна енергія» постачатиме теплову енергію на 208 грн дешевшу (за гігакалорію – Авт.), за нинішні ціни міського комунального підприємства. Враховуючи те, що ціна на газ найближчим часом зросте, вигода від використання екологічно чистого палива в майбутньому тільки зростатиме.

Де, як і чому зміниться дорожній рух

У зв’язку з виконанням робіт щодо ремонту аварійного колектора тимчасово перекрили рух на підйомі вулицею Шолом-Алейхема за адресою від будинку №9 і до №63. Однак спускатися цією вулицею все ще можна. Детально про ситуацію розповів Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ.

– Ми перекриваємо вулицю Шолом-Алейхема на підйом через серйозну аварію на колекторі: від сталевої труби лишилася тільки ізоляція, міські стоки частково пішли ливневою каналізацією, словом, ремонт потрібно проводити негайно. На ремонт колектора, за попередніми розрахунками, потрібно близько 60 млн грн, тож КП ПОР «Полтававодоканал» виходитиме з інціативою про співфінансування цього проекту.

На місці проведення робіт встановлять дорожні знаки, забезпечать безпеку пішоходам.

– Разом із патрульною поліцією ми розробили схему перенаправлення транспорту: машини спрямують на Монастирську, Нижньомлинську, Небесної сотні. Там ми вже приступаємо до ямкового ремонту, щоб ці шляхи витримали збільшене навантаження. Панянку мають відкрити хоча б на підйом, однак нині там змонтований підйомний кран, із цього приводу тривають переговори із забудовником.

Варто чекати й тимчасових обмежень: під час проведення заходів до Дня захисника України у неділю, 14 жовтня, із 6.00 по 16.00 на вул.Гоголя (від вул.Небесної сотні до вул.Соборності біля театру ім.М.В.Гоголя) буде обмежений рух транспортних засобів.

Нелегальну торгівлю виведуть «із тіні»

Ухвалили й продовжили термін дії рішення «Про організації ярмарків».

Директор комунального підприємства «Полтава-Сервіс» Олександр Нос пояснив, що це дозволить вирішити низку питань, пов’язаних з торгівлею.

– Перш за все ухвалення цього рішення дозволить отримати дохід до бюджету міста. За попередніми розрахунками, це приблизно 190 тис. грн. По-друге, дасть змогу вивести з тіні стихійних торговців, тобто всі будуть проводити торгівлю на законних умовах. Що досить важливо, адже ми виявляємо факти безакцизної торгівлі і звертаємося до поліції. Також вирішиться питання порядку на ринку. Нині ми проводимо розрахунки, скільки потрібно додати сміттєвих баків, щоб були дотримані санітарні норми, норми торгівлі, щоб був наведений порядок на територіях. Тому на зазначених ярмарках залишаться лише речові предмети торгівлі.

Також під час засідання виконкому ухвалили рішення про припинення діяльності ради підприємців м.Полтава до ухвалення наступного рішення.
Сергій Лещенко, 11.10.2018, 13:48649
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31