22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У лікарні для полтавської малечі створюють простір для супергероїв

У Дитячій міській клінічній лікарні м.Полтави втілюють концепцію сучасного візуального простору, який сприятиме одужанню малюків.

Роботи в закладі тривають щоденно понад два місяці. Мистецький проект Благодійного фонду «Карітас Полтава» стартував у серпні. Завершити його збираються до 19 грудня – Дня святого Миколая. За ці п’ять місяців планують оздобити сприятливими для одужання дітей малюнками три відділення лікарні.

– У вересні, наприклад, ми працювали на шостому поверсі, у хірургічному відділенні, – сказала координатор проекту Оксана Лашенкова. – Загалом хотілося б розмалювати три відділення, а там – як удасться. Можемо прикрасити й усю лікарню, якщо буде підтримка. Нині ми збираємо кошти на фарбу. Працюємо спеціальною – водоемульсійною на латексній основі. Покриваємо все спеціальним лаком для внутрішніх робіт, дитячих кімнат. Тож за час, що минув від початку оздоблення, до нас не надійшло жодних скарг щодо неприємного запаху, який, буває, супроводжує малярні роботи.

Працюють над зображеннями на волонтерських засадах професійна художниця Катерина Боняківська та Оксана Лашенкова. До речі, ідея цього мистецького проекту спала на думку саме Катерині Боняківській. Народилася вона під час однієї з розмов на тему «Чому варто бути добрими?» та «Що добре було б створити в нашому місті?». Мисткиня зауважила, що давно мріяла розмалювати дитячу лікарню. Однотонні стіни й темні коридори аж ніяк не покращують самопочуття маленьких пацієнтів. Навіть дорослим там буває не по собі, що вже говорити про дітей. У благодійному фонді обговорили цей задум, розробили загальну концепцію майбутніх кольорових шедеврів і звернулися до адміністрації медичного закладу.

– Там нашу пропозицію зустріли схвально, – розповіла координатор проекту. – У певні періоди існування лікарні її вже прикрашали малюнками, але, коли робили ремонт, їх зафарбовували. Тож керівництво закладу з радістю погодилося з нанесенням яскравих зображень на стіни. Ми вибираємо для розмальовування ті, які не потребують капітального ремонту, щоб створені картини збереглися довше. Звісно, розуміємо, що через певний час відділення ремонтуватимуть і малюнки можуть зафарбувати, але діти тут перебувають уже зараз, тож уже зараз новий, позитивний візуальний простір має виконувати свою місію.

Цей простір у благодійному фонді назвали «Лабораторією супергероїв» – місцем, де, долаючи випробування, маленькі полтавці знаходять свою суперсилу.

– Проаналізувавши те, що відбувається з пацієнтами в стінах медзакладу, наша команда спробувала поглянути на ці речі з іншого боку, показати, що весь процес лікування: операції, аналізи, процедури тощо – це процес справжнього перевтілення, – зауважила Оксана Лашенкова. – Щоб побороти недугу, потрібно проявити неабияку волю, силу та віру в себе. У нашій «Лабораторії» діти переборюють страхи, а разом із ними й хвороби. Кожна дитина, яка не боїться глянути в очі своєму захворюванню, – це супергерой! Ми малюємо супергероїв, які оберігають спокій і надають сил малечі. Це можуть бути казкові персонажі, мультиплікаційні (кунг-фу панда, лев із «Мадагаскару» та інші), але здебільшого – авторські, оригінальні. Є, наприклад, серед них хлопчик Тасик і дівчинка Керрі, які «подорожують» відділеннями лікарні. Це вигадані герої. Вони показують, що не треба боятися лікарів, що всі діти повинні бути здоровими. На першому поверсі ці персонажі зображені ще як звичайні малюки, без масок. Далі вони перевтілюватимуться. І вже на виході з кожного відділення будуть справжні супергерої!
Віолета Скрипнікова, 11.10.2018, 15:41640
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31