22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Про медичну реформу й аварійні роботи: із чергової апаратної наради

Робочий тиждень у міськ-виконкомі традиційно розпочався з апаратної наради, яку провів перший заступник міського голови Андрій Лямін.

На початку засідання розглянули ситуацію, що сталася цими днями у стоматологічному кабінеті ЗОШ №22. Про неї доповів начальник управління охорони здоров’я Сергій Котов:
– Під час маніпуляцій у стоматологічному кабінеті школи лопнула пляшка з водою. Стоматологічні установки працюють за таким принципом, що у пляшку набирається дистильована вода і компресор під тиском п’ять-шість атмосфер подає її, що дає стоматологу можливість обробляти ротову порожнину під час лікування. Чому пляшка лопнула, встановлює слідство. Її, а також компресор вилучено. Ми проводимо своє службове розслідування. Ситуацію розцінюємо як прикру подію. У кабінеті були лікар, медсестра і десятирічна дівчинка, які й отримали баротравми. Їх оглянули спеціалісти. Нині вони не перебувають на лікуванні. Батьки дитини станом на п’ятницю ніяких питань до медперсоналу не мають.

Про проведення аварійних робіт на водозборі №2 доповів головний інженер КП ПОР «Полтававодоканал» Євгеній Забишний.

– Підприємство працює в штатному режимі для забезпечення цілодобового водопостачання та водовідведення, – зазначив він. – На другому водозаборі провели масштабні роботи. При проведенні планових робіт на свердловині виникла аварійна ситуація на водогінній системі, яку неможливо було вирішити без відключення водопостачання. Здебільшого вимушено зупинили роботу водогону в приватному секторі на вулицях Патріарха Мстислава, Південній, провулку Лодочному тощо. Для ліквідації ситуації провели ремонт шляхом накладення латки. Проте при розкопках виявили, що труба на зазначеній ділянці в незадовільному стані. Тепер здійснюється ручна розкопка, аби обстежити прилеглу територію до водогону та накласти бандажі.

Заступник начальника управління звернень громадян, організаційної роботи та загальних питань Людмила Осипенко прозвітувала про роботу управління за десять місяців 2015 р. Так, до міськвиконкому наді-йшли 7831 звернення, що на 400 більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Найчастіше до керівництва міста зверталися з питань соціального захисту, житлової політики, комунального господарства та благоустрою, земельних відносин, а також транспорту та зв’язку.

На апаратній нараді також розглянули хід реформи медичної галузі, зокрема укладання полтавцями декларацій із сімейними лікарями. Начальник управління охорони здоров'я Сергій Котов повідомив, що з 1 квітня, відколи почалася робота з укладення договорів з пацієнтами, понад 175 тисяч полтавців (близько 60% усього населення міста, а серед дітей – більш ніж 80%) підписали декларації. Користуючись нагодою, він закликав полтавців терміново підписати декларації з сімейними лікарями, аби в наступному році отримувати якісну та безоплатну медичну допомогу.

Серед важливих питань, на які варто звертати увагу взимку, – поводження людей на водоймах та їхня безпека. Про організацію роботи комунального підприємства «Рятувально-водолазна служба» в осінньо-зимовий період доповів його керівник Євген Савчук. Він зазначив, що на сьогодні комунальна організація технічно готова до осінньо-зимового періоду на 100%. Є повне забезпечення плавзасобами, водолазними костюмами та водолазним спорядженням, однак є проблема з кадрами – водолазів не вистачає через низьку зарплату. Нині ведеться активна профілактична робота із загальноосвітніми закладами міста щодо правил поводження на водоймах у зимовий період.
Наталія Вісич, 15.11.2018, 14:311786
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31