22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Громадські формування, влада і поліція: як спільно зробити Полтаву безпечнішою?

Відповісти на це запитання, обговорити нагальні проблеми співпраці зібралися цими днями у міськраді представники влади, громадських формувань та Нац-поліції. Робочу нараду вів заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Іван Сватенко. У ній узяли участь начальники районних штабів та керівники формувань охорони правопорядку, представники райвиконкомів по роботі з громадськими формуваннями, громадські активісти.

– У місті нині чимало випадків крадіжок каналізаційних люків, зливових решіток, елементів електричної мережі, уже не кажучи про такі явища, як розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях. Тому ми й маємо шукати шляхи взаємодії та співпраці з громадськістю, аби наше місто було безпечним і комфортним як для самих полтавців, так і для гостей, – зазначив, відкриваючи нараду, Іван Сватенко.

Під час наради обговорили питання, що стосуються діяльності громадських формувань та їхньої взаємодії з правоохоронними органами.

Питання функціонування громадських формувань дуже близьке для депутата міської ради Дмитра Лаптєва. Адже він очільник одного з них. Під час засідання він виступив з пропозицією виплачувати членам громадських формувань премії за кількість пройдених патрулів:
– Нині в місті діє програма, відповідно до якої громадським формуванням виплачуються заохочення. З міського бюджету на це спрямовано близько 1 млн грн. Я пропоную замість заохочень виплачувати премії за підсумками роботи, аби люди знали, що їхня робота не даремна і кошти виплачувалися тоді, коли є результати.

Окрім того, депутат висловив пропозицію передати приміщення опорних пунктів, розташованих у будівлях комунальної власності, для закладів позашкільної освіти, оскільки в багатьох з них немає потреби. У випадку, якщо громадське формування доведе, що потребує приміщення для збереження свого обладнання і що формування діє, такі приміщення залишати в користуванні громадських формувань.

Обговорили під час наради і питання взаємодії поліції та громадських формувань. Депутат міської ради Сергій Луценко зауважив, що це питання болюче і потребує негайного вирішення:
– Слабка взаємодія з правоохоронними органами – це справді проблема. Коли я об’їжджаю опорні пункти, завжди запитую, чи знають учасники громадських формувань дільничного. Мені відповідають: «Так, але ми його ніколи не бачили». Саме така взаємодія у нас на практиці. Але так не має бути. Забезпечення громадського порядку – це одне з найголовніших завдань правоохоронних органів, а громадські формування – це неабияка допомога в цьому питанні. Тому потрібно об’єднувати зусилля та працювати на благо громади.

Свої думки і побажання на нараді висловили й усі керівники громадських формувань. Заслухали і представників міського відділу Нацполіції та патрульної поліції, до яких було чи не найбільше запитань. На жаль, складалося враження, що силові структури не дуже й зацікавлені у сприянні діяльності громадських формувань, а їхню допомогу найчастіше вбачають лише в якості… оперативного пошуку понятих.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 15.11.2018, 14:441769
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31