22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтавським лікарям допомагатимуть комп’ютери

Реформування медичної галузі неможливе без впровадження сучасної техніки і новітніх технологій, зокрема й «електронізації» багатьох процесів безпосередньо в лікарській роботі та адмініструванні медичних установ. Полтава і тут не стоїть на місці. Так, цими днями в Інституті розвитку міста відбулося засідання круглого столу, на якому й презентували одну з програм електронного врядування закладів охорони здоров’я.

Участь у засіданні взяли керівники медичної галузі міста, лікувальних установ, депутати і представники міської влади. Серед них – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко, керівник фракції БПП «Солідарність» Андрій Матковський, голова депутатської комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства Олександр Кудацький.

Представники компанії-розробника презентували присутнім комплексну медичну інформаційну систему Simplex Med, яка призначена для автоматизації процесів у медичних закладах. Функціонально вона складається з кількох блоків, де основна частина клінічна. У неї закладено широкий спектр функціональних можливостей для роботи лікаря. Тож в умовах поліклініки можна здійснювати запис на прийом і планування робочого часу медичного персоналу, мати під рукою шаблони медичної документації, звітні і статистичні форми, створювати електронну карту пацієнта тощо.

В умовах стаціонару система оптимізує керування ліжковим фондом, дозволяє вести протоколи лікування, персоніфіковане списання витратних матеріалів і медикаментів, робити виписки або переведення з автоматичним формуванням звітних форм, супроводжуючи таким чином пацієнта від початку запису до виписки зі стаціонару.

Важко переоцінити можливості системи і щодо діагностики захворювань. Тут і отримання, збереження, відтворення, архівація діагностичних зображень від медичної апаратури як за протоколом DICOM, так і в інших мультимедійних форматах, персоніфікований архів діагностичних даних, формалізована заявка на проведення діагностики, планування завантаження діагностичної апаратури, супровід діагностичного процесу, звітність і аналіз.
До того ж у режимі он-лайн лікар може зв’язатися з відповідними фахівцями для проведення телемедичних консультацій.

Звісно, значною мірою такі системи допоможуть упорядкувати і загальне адміністрування як конкретного медичного закладу, так і в масштабах цілого регіону.

Це і різноманітні планування, фінанси, кадри… Простота інтерфейсу дозволяє за декілька хвилин провести безплатну реєстрацію медичного закладу та підпису реєстраційних даних за допомогою електронно цифрового підпису. А також створення та відображення підрозділів закладу. Модуль надає можливості реєстрації користувачів, які повинні мати доступ до роботи з електронною системою обміну медичною інформацією, а також роботу з обліковими записами цих користувачів.

Легкість користування дозволяє без зайвих проблем успішно заповнити необхідні дані декларації, пройти аутентифікацію «оф-лайн» чи верифікацію телефонного номеру за допомогою смс-повідомлення та підписувати декларації лікарю особистим електронно-цифровим підписом.

– Наше завдання зробити медицину доступною, зручною для пацієнта і лікаря, тому такі системи сьогодні вже стали нагальною вимогою часу, – підкреслив голова фракції БПП «Солідарність» у міській раді Андрій Матковський. – Звісно, ця діяльність повинна бути поступовою і носити системний характер, у кілька етапів. Так, спершу необхідно впровадити систему електронного запису, електронну історію хвороби. У подальшому ми зможемо додавати до цього комплексу й інші речі. А в цій базі й буде створено міський інформаційний центр, складовою якого стануть усі лікувальні заклади міста.

При цьому Андрій Матковський зауважив, що до вибору інформаційно-аналітичних систем треба підходити виважено, адже від цього залежить функціонування медичної галузі міста загалом.

– Ми маємо підходити до питання лікувальних закладів комплексно. Насамперед необхідно створити такі умови в лікарнях, при яких би і пацієнти, і лікарі відчували себе комфортно. Це стосується ремонтних робіт, обслуговування тощо. Звичайно, вирішення питання переведення лікувальних закладів в електронну систему необхідне, адже галузь охорони здоров'я має розвиватися, рухатися вперед, – зауважив голова профільної депутатської комісії міськради Олександр Кудацький.

Отже, впровадження електронного врядування в медзакладах міста можна вважати питанням вирішеним, нині йдеться лише про обрання тих чи тих розробників та систем.
Павло Долинський, 24.01.2019, 11:18157
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31