22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

30 собак — чи не забагато для однієї квартири?

Мешканці будинку №66, що на вулиці Європейській, звернулись до виконавчого комітету Полтавської міської ради з колективним клопотанням. Один із жителів цього будинку утримує у своїй квартирі понад 30 собак. Сусіди зауважують: тварини забруднюють під’їзд, ліфт, сходові клітки, територію довкола будинку та інші місця загального користування неподалік.

Під час виїзного засідання комунальні служби Полтави спільно зі спеціалістами управління Держпродспоживслужби розв’язували цю проблему.

– Ми намагаємось вирішити ситуацію у правовому полі. З’ясуємо, чи зареєстровані ці домашні тварини, їхню кількість, у яких умовах їх утримує господар. Спілкуватимемось з власником тварин, – зауважила головний спеціаліст відділу по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста Неля Соколова.

Представники інспекції нагадують, що Правила утримання домашніх тварин у Полтаві визначені Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження», іншими законодавчими актами України, рішенням Полтавської міської ради «Про затвердження правил утримання домашніх тварин» та Правилами благоустрою міста.

Правила утримання домашніх тварин установлюють порядок утримання, використання, визначення ступеня небезпечності в умовах міста, визначають права та обов’язки власників собак і котів.

Самі ж мешканці будинку жаліються, що власник собак ніколи не прибирає за ними.

– Раніше він мав близько 20 собак, а тепер уже майже вдвічі більше, – розповіла жителька будинку Олена Гармаш. – Під час прогулянок господар не прибирає за ними на подвір’ї, що створює для нас особливі незручності, не прибирає за ними у під’їзді.

Окремий розділ відведений реєстрації. Так, обов’язковій реєстрації підлягають собаки і коти всіх порід з трьохмісячного віку. Реєстрацію проводить Полтавське КАТП-1628 та видає особистий номерний знак тварини. Оплачують реєстрацію, посвідчення та жетон власники тварин. Під час виїзного засідання зауважили, що буде обов’язково перевірено, чи зареєстровані його собаки.

– Реєстрація проводиться з метою єдиного обліку цих тварин у місті, контролю за чисельністю тварин, здійснення контролю за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог, забезпечення епізоотичного благополуччя, вирішення проблемних питань і конфліктних ситуацій, пов’язаних з утриманням домашніх собак і котів, – наголосила технолог з ідентифікації та реєстрації домашніх тварин та безпритульних тварин КАТП-1628 Юлія Явір.

Комунальні служби міста звертаються до полтавців та гостей, які мають хатніх улюбленців, з проханням дотримуватись Правил утримання домашніх тварин. Їхнє виконання сприятиме поліпшенню екологічного та санітарного стану міста, забезпечить контроль росту чисельності безпритульних тварин. Будьте відповідальними за тих, кого приручили.

Представники виїзної комісії продовжуватимуть вирішувати це питання та триматимуть ситуацію на контролі.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 24.01.2019, 13:591390
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31