19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Молодь Полтавщини обговорюватиме прогресивні способи громадянської солідарності на «Зимовій Студреспубліці»

Протягом трьох днів найактивніша молодь Полтавщини шукатиме відповіді на запитання, що стосуються розвитку громадянського суспільства України, у рамках VIII Полтавського етапу проекту «Зимова Студреспубліка». «Прогресивні способи громадянської солідарності на Полтавщині» – це тема, навколо якої об’єднаються 40 учасників та 20 інтелектуалів-експертів.

Із 8 по 10 лютого в Олефірівці Миргородського району відбудеться найінтелектуальніша подія зими на Полтавщині – Полтавський етап проекту «Зимова Студреспубліка». Захід відбуватиметься за сприяння управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Про підготовку до триденної дискусії, очікування від учасників, тему обговорення та інше розповіла начальник управління Олена Бабенко від команди Андрія Матковського.

– Полтавська Студреспубліка – одне з найбільших об’єднань Полтавщини, до якого входять кілька тисяч молодих, активних, креативних, амбітних людей. Цей проект як мультифестиваль дає змогу молоді зануритися у таку собі модель справжнього політичного життя і спробувати свої можливості, набути певного досвіду у процесах державотворення. Ця платформа дуже важлива, адже молоді не завжди вдається долучитися до глобальних процесів, коли вона може на щось впливати, а ще краще – диктувати умови, – говорить Олена Бабенко. – «Зимова Студреспубліка» реалізується вже протягом восьми років. Загалом же Студентська республіка проводиться 20 років і має свої плоди.

Цього року темою «Зимової Студреспубліки» обрали «Прогресивні способи громадянської солідарності на Полтавщині». Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту зауважила, що обрана зазначена тема невипадково:
– На сьогодні громадянська солідарність на дуже низькому рівні. Саме на Студентській республіці ми долучаємо молодь до обговорення проблем, що мають місце в суспільстві, зокрема цієї. Ми намагаємося дати молоді платформу для діалогу, щоб вона були почута, щоб напрацювати певне спільне бачення у вирішенні тих чи тих суспільних питань. Така тема, як громадянська солідарність, дуже актуальна на сьогодні. Молодіжне середовище нині прагне до змін, і зміни ці втілювати розпочинає тут і тепер. Розуміючи, що сила в єдності, уже сьогодні молодь шукає прогресивні способи об’єднання людей навколо важливих ідей, що сприятимуть розвитку міста, області, України загалом.

До обговорення проблеми запрошували активних полтавців, незалежно від віку, статі, посад, статків, політичних позицій, гендерів, релігійних уподобань, мови, національності, культури, звичаїв і соціального статусу. Загалом до участі компетентна комісія обрала 40 учасників.

– Анкет надійшло значно більш, ніж 40. Кожну з них детально розглянув оргкомітет. Серед них як такі, що мають досвід участі у Студреспубліці, так і нові. Тих, хто візьме участь у «Зимовій Студреспубліці» уперше, більшість. Адже нам цікаво почути свіжу думку, ознайомитися з новим поглядом.

Звичайно, будь-яка ініціатива повинна мати свої результати. Олена Бабенко зауважила: від «Зимової Студреспубліки» чекає плідної роботи та цікавих ідей, а в подальшому – можливості співпраці:
– Хотілося б, щоб результатом став вибух молодіжної енергії, яка дуже потрібна тепер. Хочеться знайти нові молодіжні ідеї, щоб потім, можливо, втілювати спільні проекти влади, молоді та громади загалом. Щоб рухатися разом, а не окремо, щоб досягати спільно поставленої мети. Хочемо почути, чого саме прагне молодь, напрацювати кілька спільних проектів щодо розвитку громадянського суспільства, які б у подальшому вдалося реалізувати, – резюмувала начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту.

Юлія Романенко
Іван Мольченко, 13.02.2019, 14:10172
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень