19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Монетизація субсидій: на що розраховувати тим, кому допомога була призначена до 2019 року

Із березня Україна перейшла на виплату субсидій у грошовій формі для всіх родин – і тих, хто звернувся по таку допомогу після 1 січня поточного року, і тим, кому вона була призначена раніше. Як це відбувається?

Для кого монетизують субсидію з березня?

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року №62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що з березня державна допомога на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі надається сім’ям, які звернулися по призначення субсидії:
– до 31 грудня 2018 року;
– після 1 січня 2019-го, але ця допомога у випадках, передбачених законодавством (наприклад, у зв’язку з підвищенням тарифів на комунпослуги; згідно з рішенням районної комісії, що врахує обставини, які склались у родині), призначена їм із 2018 року.

Такі сім’ї в березні отримують субсидію готівкою для оплати комунальних послуг за лютий поточного року. У квітні їм будуть виплачені кошти для розрахунку за послуги, спожиті в березні, у травні – за одержані у квітні, повідомила заступник голови Шевченківської районної в м.Полтаві ради з питань діяльності виконавчого органу – начальник управління соціального захисту населення Галина Арсененко.

Як виплачують монетизовану допомогу?

Призначена на домогосподарство субсидія виплачується в готівковій формі уповноваженому представнику, тобто особі, чиє прізвище, ім’я по батькові зазначені в повідомленні про призначення допомоги.
Механізм виплати субсидії готівкою залежить від категорії отримувача:
– пенсіонер;
– особа, яка не одержує пенсії (незалежно від того, чи входять пенсіонери до складу сім’ї).

Виплата монетизованої допомоги проводиться:
– пенсіонерам – у той же спосіб, яким вони отримують пенсію, тобто через перерахування коштів на пенсійні рахунки в банках або через Укрпошту (одночасно з виплатою пенсії).
– іншим одержувачам допомоги (не пенсіонерам) – через Ощадбанк (гроші надходять після 11 числа кожного місяця).

Другій групі громадян, щоб отримати субсидію в готівковій формі, необхідно прийти до найближчого відділення Ощадбанку з паспортом та ідентифікаційним номером, розповіла заступник начальника управління з соціальних питань Надія Чеверда.

Як оплачувати житлово-комунальні послуги?

Сім’ї, які отримують монетизовану допомогу від держави, повинні щомісяця платити за житлово-комунальні послуги в повному розмірі самостійно. Точний розмір необхідної оплати можна дізнатися з квитанції про нараховану організацією – надавачем послуги суму або звернувшись безпосередньо до цього підприємства. Сплата за спожиті житлово-комунальні послуги проводиться до 20 числа місяця, наступного за тим, у якому отримані послуги (але не пізніше, ніж до закінчення місяця). Зекономлені суми субсидій родина може використовувати на власний розсуд.

– Звертаю увагу громадян: пунктом шостим Положення про порядок призначення житлової субсидії встановлено, що така допомога від держави не призначається, у тім числі на наступний період, якщо є прострочена понад місяць заборгованість із оплати комунпослуг, витрат на управління багатоквартирним будинком і загальна сума цієї заборгованості перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн) на день звернення по призначення житлової субсидії, – наголосила Галина Арсененко.

Світлана Анатольченко
Іван Мольченко, 11.03.2019, 16:2689
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень