25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві відкрили реконструйоване хіміотерапевтичне відділення

Нові меблі, автоматизовані ліжка, просторі коридори, сучасне обладнання – усе це у хіміотерапевтичному відділенні, яке відкрили після реконструкції в Полтавському обласному онкологічному диспансері. У цьому відділенні лікуються всі пацієнти, які проходять хіміотерапію.

Як розповів головний лікар Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк, у відділенні цілком замінили тепло-, водо- та електромережі. Установили нові вікна та дверні блоки. Виконали опорядження стін та стелі, облаштували підлогу, змонтували систему вентиляції та кондиціонування.

За його словами, раніше відділення було розраховане на 35 ліжок, нині налічує 23. У відділенні функціонуватимуть дві палати на чотири місця та чотири одномісні, одна – на п’ять місць та окремий блок інтенсивної терапії.

«Ми впроваджуватимемо й проходження хіміотерапії амбулаторно. Облаштували окрему палату на вісім крісел. За добу кріслом можуть скористатися три людини. Також у відділенні роблять різні види біопсії», – розповів Орест Вовк.
На капітальний ремонт відділення з обласного бюджету витратили 15,4 млн грн. Як зазначив заступник голови обл-держадміністрації Олег Пругло, нині головне завдання медичної реформи – це надання якісних медичних послуг.

«Нові умови лікування та сучасне обладнання забезпечені за підтримки облдержадміністрації та обласної ради. Онкозахворювання – на другому місці серед причин смертності. Лікування дороговартісне. Тому виділяємо за можливості додаткові кошти на препарати. 60% вартості ліків покривають за рахунок обласного бюджету, решту – державним коштом», – зазначив Олег Пругло.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак додав, що таке відділення надсучасне та вкрай важливе для населення. У хіміотерапевтичному відділенні змонтували й цілодобову систему моніторингу стану пацієнтів.

«Система моніторингу – це не лише відеоспостереження, а й можливість оперативно викликати лікаря. У відділення закупили імпортне медичне і технологічне обладнання. Змінилися умови роботи для лікарів та перебування пацієнтів. Сподіваюся, що зміняться й підходи до самого медико-технологічного процесу. З’явиться довіра до закладу. А це вже успіх щодо отримання правильного результату лікування», – сказав Віктор Лисак.

Нині готується проект на відновлення відділення інтенсивної терапії онкодиспансеру.

за матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації
Іван Мольченко, 28.03.2019, 14:0986
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31