25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Розширення туристичних маршрутів і експозиційних площ ДІКЗ «Поле Полтавської битви» обговорили на засіданні круглого столу

В інформаційному центрі Інституту розвитку міста відбувся круглий стіл з обговорення проекту організації території заповідника «Поле Полтавської бити». Участь у ньому взяли представники міської влади, депутатського корпусу міської ради, структурних підрозділів міськвиконкому, комунальних організацій, експерти.

Директор Державного історико-культурного заповідника Наталія Білан розповіла про заходи з покращення планування його території, де нові туристичні маршрути передбачатимуть не лише екскурсію музеєм, а й безпосередньо полем битви:
– Серед основних заходів щодо покращення благоустрою території заповідника – реставрація пам’яток. Тобто приведення до належного стану об’єктів, які нині перебувають не в найкращому вигляді. Планується також розширення експозиційних площ, меж туристичних об’єктів. Усе це дасть туристам більше можливостей для кращого ознайомлення з ними.
У цих класах народжуються скульптури.

Експерт проекту організації території ДІКЗ «Поле Полтавської битви» і керівник відділу КО «Інститут розвитку міста» Вадим Вадімов переконаний, що варто провести ландшафтні зміни та упорядкованість територій заповідника, аби зробити ще привабливішим та туристично спроможним наше місто:
– Потрібно розвивати інноваційний підхід, креативність, різні форми, які дали б нам змогу розглядати цю подію з різних аспектів, побачити її вже в сучасній Україні. Тож «Поле Полтавської битви» стане затребуваним, більше людей матимуть уявлення про Полтавщину, нею будуть цікавитися туристи.

Цю ідею поділяє і депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський:
– Заповідник «Поле Полтавської битви» – це окраса нашого міста. Сюди зможуть приїжджати з інших країн світу як історики, так і географи, як звичайні туристи, так і дослідники. Тому для того, щоб це було цікаво всім людям, нині й розробляється саме цей проект організації територій. Відповідно до нього поетапно, за кілька років місто має створити сучасні умови для розвитку туризму Полтави. А розвиток туризму в Полтаві пов’язаний безпосередньо з розвит-ком ДІКЗ «Поле Полтавської битви».

Саме на підтримання статусу Полтави як регіонального центру, як колиски духовності і працює та буде працювати заповідник «Поле Полтавської битви».

Юлія Романенко
Богдан Шевченко, 08.04.2019, 10:41100
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31