25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Алкоголь уночі: заборонити чи дозволити

Відбулося чергове засідання Ради підприємців м.Полтави, під час якого розглянули низку організаційних питань, а також обговорили проекти регуляторних актів, які мають безпосередній стосунок до підприємницької діяльності на території міста. На початку засідання голова Ради Євген Ніколаєнко проінформував, що його включили до складу комісії по тимчасових спорудах, а також до комісії з погодження режиму роботи закладів сфери торгівлі в нічний час.

Серед обговорюваних питань – розгляд проекту регуляторного акта – рішення Полтавської міської ради «Про встановлення обмежень продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у м.Полтаві».

Радник міністра охорони здоров’я України Вікторія Лоза представила статистичні дані міжнародних наукових досліджень щодо ефективності запровадження заборони та обмеження алкогольних напоїв у вечірній та нічний час. Дані свідчать, що в усіх країнах запроваджене обмеження годин продажу алкоголю призвело до скорочення рівнів пов’язаних з алкоголем травм, госпіталізацій та злочинів. Щодо міст в Україні, за словами радника, заборона та обмеження на продаж також сприяли зменшенню викликів поліції та зафіксованих адміністративних порушень.

Автор проекту, депутат міської ради від команди «Рідне місто» Едуард Волков наголосив:
– Запропонований підхід обмежить роботу тих торговельних об’єктів, які здійснюють свою діяльність цілодобово та реалізують алкогольні напої вночі, тобто саме тоді, коли криміногенна ситуація сягає найвищого рівня. Проектом рішення запропоновано обмежити продаж алкоголю з 22.00 до 8.00 години в межах Полтави. Документ був широко обговорений, за наслідками дискусії до нього внесено необхідні корективи. Розробляючи його, ми спиралися на успішний досвід інших українських міст, зокрема Дніпра, Львова, Черкас, Ужгорода, Івано-Франківська. Наша мета – дати полтавській молоді шанс вирости здоровою, з правильними життєвими цінностями, і розроблений проект – вагомий крок до цього.

Проект викликав бурхливе обговорення й на раді. Були підприємці, які підтримували його, були ті, що не підтримували. Противники обмеження надавали свої аргументи, зокрема, що почне процвітати підпільна торгівля контрафактом через інтернет і значна частина коштів піде в обхід міського бюджету.

Водночас розглянули під час засідання й проект регуляторного акта – рішення виконавчого комітету, що стосується впорядкування режиму роботи закладів ресторанного господарства і сфери послуг та їх обліку в Полтаві, а також питання, щодо залучення учасників АТО до бізнес-середовища.

Володимир СУЛИМЕНКО
Богдан Шевченко, 08.04.2019, 11:3491
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31