15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Навчальний процес іде, ремонтні роботи не припиняються…

Раніше ремонти у школах зазвичай розпочиналися з початком канікул. Відтак навіть за умов обмеженого фінансування не все вдавалося встигнути до початку нового навчального року. Та останнім часом ремонтні роботи у навчальних закладах Полтави стали не лише масштабнішими, але й тривають «без відриву від виробництва».

Полтавська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №15 розташована у селищі Вороніна. Заклад має давню історію. Для нашого міста школа унікальна ще й тим, що, на відміну від багатьох міських шкіл, має велику і доволі живописну територію, а відтак і специфічні умови для занять спортом. Однак і проблем тут немало, адже самому приміщенню вже близько півсотні років.

Досі, за словами директора школи Лідії Боряк, головним об’єктом, який потребував ремонту, був спортзал, оскільки навантаження на нього дуже велике:
– Тому на наші прохання звернули увагу, і в серпні минулого року розпочалися ремонтні роботи. Відремонтували дах, стелю, оштукатурили по-новому стіни, замінили систему обігріву, ще раніше – вікна. А нині йде заміна підлоги – ось саме тепер ремонтники вже заклали керамзит і ведуть бетонування, а потім укладатимуть спеціальне покриття…

Саме для перевірки ходу робіт завітали голова фракції БПП «Солідарність» у міській раді Андрій Матковський і начальник управління освіти Юрій Матвієнко.
Вони оглянули сам спортзал, поспілкувалися з педагогами та підрядниками.

– Я був у цій школі у 2017 році, коли тут почали встановлювати пластикові вікна, – говорить Андрій Матковський. – За цей час, трохи більше як півтора року, школа дуже змінилася. Варто згадати, що тоді міськрада виділяла на ремонт 140 тис. грн, а що можна зробити на цю суму? У 2018 році фінансування збільшене вже до 1 млн 300 тис. грн! На цей рік сума ще збільшена. І вже бачимо результат: за ці два роки школа з новими вікнами, завершуються ремонтні роботи у спортзалі. Загалом ми маємо підтримувати не лише школи в центрі міста, але й навчальні заклади на околицях. Адже в кожній такій школі є своя окраса. От і тут діти займаються туризмом, велосипедним спортом. Завдання депутатів – створити такі умови, аби кожні дитсадок чи школа, де б вони не розташовувались географічно, мали добрі умови. І, звичайно, добрих учителів. Над цим ми нині і працюємо.
А от у загальноосвітній школі №5, де ми також побували того дня, продовжують замінювати вікна на металопластикові. Для цього навчального закладу це особливо актуально, адже у так званій старій частині приміщення вікна, образно кажучи, були ровесниками самої школи, якій уже 115 років. Їх навіть улітку воліли не відкривати, аби не розсипалися, – лише фарбували рами і заклеювали на зиму…

Відтак лише торік на потреби закладу з міського бюджету було виділено понад 3 млн грн. Навіть нині тут триває заміна віконних блоків у коридорах, а всього їх заплановано замінити 88. Директор школи Тамара Жага відзначає і роботу ремонтників, які роблять свою справу активно, але дуже акуратно, аби жодним чином не порушити навчальний процес.

– Нині вже повністю замінені вікна на першому та другому поверхах. Залишився третій та четвертий. До кінця навчального року плануємо завершити ці роботи.

Андрій Матковський засвідчує, що таким чином реалізовується програма енергозбереження у міських закладах освіти. Так, у дитячих садках роботи із заміни старих вікон виконані повністю, а у школах вони наближаються до завершення.
– До того ж ми підходимо до питань енерго-збереження комплексно, тож перш ніж замінювати вікна, у цій же школі у 2017 році замінили систему опалення на більш ефективну.

Потурбувалася міська влада і про матеріально-технічне забезпечення школи. Так, для покращення матеріальної бази цього року спрямовано понад півмільйона гривень. За ці кошти придбані необхідні меблі для облаштування класів, інтерактивний мультимедійний комплекс, спортінвентар тощо, без чого неможливе навчання в рамках проекту Нової української школи.

Павло ДОЛИНСЬКИЙ
Богдан Шевченко, 19.04.2019, 11:0491
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень