15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Уперше за останні роки полтавські комунальники дадуть амброзії смертельний бій

Комунальні служби на чолі з заступником міського голови, членом команди «Рідне місто» Олексієм Чепурком уже готуються до боротьби з амброзією.

Нині створюється алгоритм знищення небезпечного алергена, котрий негативно впливає на стан здоров’я багатьох полтавців та спотворює своєю масовою присутністю краєвиди міста.

– Ми поставили собі за мету знищити амброзію в Полтаві, – говорить головний комунальник Олексій Чепурко. – Завдання складне, адже багато років поспіль ця проблема ігнорувалася. У результаті забур’яненість поширилася на значні площі в усіх куточках міста. Тому план дій ми обдумуємо задовго до початку літніх робіт. Нині створена карта вогнищ розповсюдження амброзії з розподілом на цілком та частково вражені території. Проведені розрахунки, скільки потрібно знищувального засобу. Вийшли на цифру 150 тисяч літрів. Відповідний тендер пройде на початку травня.

Використання антиамброзійного засобу бішофіту дає впевненість у якості боротьби. Комунальники з команди «Рідне місто» вирішили його застосувати, побачивши неефективність попередніх механічних методів. Скосити амброзію мало, потрібно знищити її кореневу систему, щоб настирливий алерген не відтворювався знову й знову.

Бішофіт – це мінерал, насичений магнієм. В Україні його видобувають якраз під Полтавою, у Затуриному. На властивості бішофіту вперше звернув увагу полтавський учений Павло Писаренко.
Як же засіб впливає на амброзію? Він порушує в ній мінеральний баланс, і корінь втрачає здатність вбирати вологу. Якщо амброзію обробити бішофітом, вона через 20 хвилин почне в’янути. За три дні бур’ян повністю засохне. Бішофіт також знешкоджує пилок амброзії, і він втрачає алергенні властивості. Для людини засіб абсолютно безпечний, і в цьому його перевага перед усіма іншими.

Розпилюватимуть розчин бішофіту на зарості амброзії двома способами – за допомогою навісного обладнання на тракторах та з ранців, прикріплених до спин комунальників.
– Ми повинні не тільки очистити Полтаву від бур’янів, але й не дати їм можливості розмножуватися надалі, – зазначив Олексій Чепурко. – На початку червня починаємо з нею боротися й не відступимо, доки не знищимо остаточно.
Богдан Шевченко, 19.04.2019, 11:0678
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень