24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Зірковий рейс» назвав кращих

Щорічно наприкінці навчального року в місті відбувається свято нагородження переможців конкурсу «Учитель року», предметних олімпіад та конкурсу-захисту наукових робіт МАН, фахових конкурсів. Цей рік не став винятком і зібрав у Палаці дозвілля «Листопад» учнів та вчителів, викладачів та студентів навчальних закладів міста. А програму свята назвали «Зірковий рейс».

Усіх присутніх вітали почесні гості. Серед них – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко, ректори вищих навчальних закладів міста Олексій Нестуля та Володимир Онищенко, представники депутатського корпусу Полтавської міської ради.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів з команди Андрія Матковського Людмила Бойченко зауважила: кожного року Полтава вражає великою кількістю наукових досягнень своїх учнів та їхніх наставників.

– Сьогодні нагороди отримають 802 учасники. З них 263 – учителі та викладачі, 209 – учні шкіл та студенти професійно-технічних училищ. Деякі з них отримують по кілька нагород, – розповіла Людмила Бойченко. – Міська влада підтримує талановитих та розумних дітей, їхніх учителів. Як мотивація до занять подальшою науковою діяльністю бюджетом передбачені грошові нагороди. Загальна сума становить майже 1 млн 300 тис. грн.

Заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов зауважив, що саме вчителі відкривають дітям світ науки та заохочують до знань:
– Велику долю навіть у моєму житті зіграла саме майстерність учителя донести, зацікавити, пояснити. Цей захід – це дяка тим учителям, які не стоять на місці, а роблять більше, ніж необхідно. Вони витрачають більше свого власного часу, і ми вдячні кожному, хто за покликом власного серця робить неможливе.

Приймали вітання нагороджені й від керівників закладів вищої освіти. Вони висловили переконання: серед нагороджених є майбутні академіки, дослідники, першовідкривачі, творці, які складуть наукову еліту України, а ведуть їх тільки найкращі та найдосвідченіші. Ті, хто своєю справою живе.
– Я щиро дякую керівникам навчальних закладів, учителям і батькам дітей, які проявили свої знання і таланти не лише на міському чи обласному, але й на всеукраїнському рівні, – зазначив ректор Полтавського національного технічного університету ім.Ю.Кондратюка Володимир Онищенко. – Адже серед переможців всеукраїнських олімпіад, які представляли Полтавщину, – 12 учнів саме з нашого наше міста. Успіхів вам і в подальшому!

Дуже образно звернувся до присутніх ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля:
– У Древній Греції існував міф, що боги кожній дитині дарували по величезній мірці грошей, яка у греків називалася талантом. Один цей талант закопав, аби хтось не знайшов, інший розміняв, а третій примножив… Точно так боги обдаровували дітей при народженні різними здібностями, які теж почали називати талантом. На жаль, люди часто-густо вчиняли з цим даром, як і з грошима. А от у цій залі сьогодні діти і їхні викладачі, які зуміли віднайти дар божий і стати на шлях його примноження. Я низько вклоняюся вчителям, які розгледіли його, а учням бажаю і надалі примножувати свої таланти. Успіхів вам у цьому!

Радіють своїм досягненням, звісно ж, і самі юні полтавці. Учениця 11 класу гімназії №17 Ольга Дуденко перемогла на Всеукраїнській олімпіаді з української мови та літератури і на фінальному етапі МАН у секції «Українська література», а також на обласному етапі МАН у секції «Журналістика»:
– Такі конкурси допомагають відповідальніше ставитися до вивчення української мови та літератури і допомогли відкрити творчі та наукові здібності. Ти можеш робити такі відкриття, яких до тебе ніхто не робив. Тобто можеш аналізувати тексти, працювати з численною кількістю інформації тощо.

Церемонію нагородження супроводжували виступи вокальної студії ПДЮТ, хореографічних колективів ЗЗСО №№9, 31 та 34, вокальних ансамблів НВК №16 та ЗЗСО №32. Тож «Зірковий рейс» виявився насиченим і приємними подіями, і цікавим.

Павло ДОЛИНСЬКИЙ
Богдан Шевченко, 20.05.2019, 10:3291
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31