24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Чому «Полтаватеплоенерго» залишають без фінансування та підтримки місцевих рад?

Підприємство не може виконати роботи, потрібні для якісного надання послуг населенню, через відтік кадрів та відсутність допомоги з боку місцевих органів влади.

У комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» є інвестиційні програми, фінансування яких здійснюється із власних коштів підприємства на потреби, закладені у тарифах на послуги. Але є ще інша Програма, до якої включені всі потреби, не передбачені у тарифі. До неї входять ремонти будівель, покрівель, покращення зношеної матеріальної бази підприємства, техніки тощо. Із минулого року до цього переліку додалися і послуги із встановлення будинкових лічильників тепла. До цього підприємство встановлювало їх власним коштом. Але після прийняття «Закону про комерційний облік теплової енергії» лічильники можуть встановлювати власники будинків. Тобто ОСББ або інші органи самоорганізації громадян. А от якщо ОСББ немає, узагалі незрозуміло, хто ж тоді може встановити цей лічильник.

На сьогодні придбаними підприємством, але не встановленими лишаються понад 100 лічильників тепла для будинків у Полтаві, Карлівці, Решетилівці, Машівці (майже 1300 лічильників підприємство встигло встановити за тарифні кошти. – Авт.). На встановлення одного такого лічильника, враховуючи витратні матеріали та роботу, потрібно близько 20–30 тис. грн. Знайти ці кошти можна було б у місцевих бюджетах. Проте влада міст та селищ не поспішає допомагати облаштовувати будинки своїх жителів лічильниками.

– Ми звернулися до всіх міських та селищних рад. І поки що нам усі дружно відмовили, – констатує представник «Полтаватеплоенерго».
Також у «Полтаватеплоенерго» в рамках виконання інвестиційних програм придбали труби для заміни магістральних мереж тепла в Полтаві. Тепер є труби, але їх просто нікому замінювати! Адже через позицію НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) підприємство не може підвищити своїм працівникам заробітну платню, принаймні до середнього розміру по галузі. Тому кадри йдуть із підприємства, люди виїжджають до Польщі. І тепер із двох бригад, які працювали раніше на заміні магістралей, лишилася одна у складі трьох чоловік.

– З огляду на те що міняти труби можна лише півроку – у міжопалювальний період, ми просто не встигнемо за цей час виконати заплановані роботи. Ми б могли вирішити це питання, найнявши виконавців для цих робіт, проте на це потрібно близько 2 млн грн. Ці кошти могли б виділити обласна рада та ОДА, проте і тут виникає проблема, пов’язана із місцевими органами влади, – розповідають на підприємстві.

В ОДА та обласній раді погоджуються виділяти кошти для підприємства лише за умовами співфінансування з боку місцевих органів влади – міст та селищ. А там поки що ніяк не реагують на звернення комунального підприємства. Таким чином, «Полтаватеплоенерго» ризикує не виконати заплановані роботи та не підготувати мережі належним чином до опалювального сезону. А це у разі виникнення якихось позапланових ситуацій уже точно буде проблемою і для місцевих органів влади.

За даними прес-служби «Полтаватеплоенерго»
Богдан Шевченко, 23.05.2019, 13:02111
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31