24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У ПНТУ підбили підсумки ХІІІ Всеукраїнського фестивалю науки

Напередодні Дня науки у приміщенні Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка підбили підсумки Всеукраїнського фестивалю науки, який тривав майже місяць. За цей час у стінах закладу провели 63 наукові конференції, тренінги, воркшопи, круглі столи та інші наукові заходи, у яких узяли участь науково-педагогічні працівники, студенти, аспіранти, докторанти університету.

Підсумки фестивалю науки провели у формі пленарного засідання, на якому заслухали доповіді представників науково-навчальних інститутів із актуальних питань. За словами ректора Полтавського національного технічного університету ім.Ю.Кондратюка Володимира Онищенка, заклад робить усе можливе, аби залучати молодь до наукових досліджень.

Нагородити науковців відзнаками Полтавської міської ради та Шевченківської районної у місті Полтаві ради на урочистий захід запросили представників влади та депутатів.

Голова найбільшої фракції у Полтавській міській раді Андрій Матковський захистив кандидатську дисертацію в ПНТУ. А нині є доцентом кафедри фінансів та банківської справи цього вишу. Він привітав присутніх зі святом, побажав наукових досягнень і процвітання місту й країні.
– Дуже приємно відчувати себе частиною науково-педагогічного колективу закладу. Адже саме тут акумульовано потужний науковий потенціал не лише на рівні міста, але й на рівні держави. Від міської влади дякую науково-педагогічному колективу за щорічну організацію більш ніж 60 наукових заходів на базі університету. Окремо відзначу активну міжнародну співпрацю. Завдяки цьому наші вчені мають змогу вивчати іноземний досвід та демонструвати власні досягнення, – зазначив Андрій Матковський.

Випускником ПНТУ є і голова Шевченківської районної в місті Полтаві ради з команди Андрія Матковського Дмитро Задворкін. Він підкреслив, що наука – це престиж держави і саме завдяки систематичному та комплексному навчанню молодих учених, Україна має шанс посісти гідне місце в світовому науковому суспільстві.

Завдяки підтримці Міністерства освіти та науки України в стінах закладу постійно діє рада молодих учених, яка надає консультативну допомогу з наукових досліджень та проектів. Також на базі ради постійно відбуваються заходи, спрямовані на підтримку талановитої молоді, – різноманітні тренінги, воркшопи та семінари.

Доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри конструкцій з металу, дерева і пластмас, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, заслужений працівник університету і стипендіат Президента України Сергій Пічугін розповів про діяльність кафедри, спрямовану на розв’язання проблем науково-технічного характеру:
– Протягом багатьох років кафедра плідно працює над розв’язанням важливих проблем науково-технічного характеру, які стоять перед сучасним будівництвом. Дослідження наших учених покликані створити нові конструкції, які будуть надійними та економічно вигідними для держави. У нашому закладі працює потужна наукова школа, яка має авторитет не лише в Україні, але й за кордоном. Розробки спеціалістів університету стають предметами доповідей на міжнародних конференціях. Варто зазначити, що до наукових робіт активно залучаються студенти-магістри. Такий підхід наближає Україну до бажаного рівня розвитку.

На засіданні неодноразово наголошували, що науково-інноваційна діяльність закладу стрімко розвивається. Про значні здобутки свідчать і показники міжнародних рейтингів університетів, у яких заклад піднявся на понад 25 сходинок і став на Полтавщині одним із кращих вишів.
На останок усіх присутніх привітали зі святом і побажали плідної праці.

Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 27.05.2019, 10:0087
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31