×

Заява українських і грузинських жінок в ООН ” Жінки. Мир. Стратегічне партнерство. Спільні дії”

Ми, громадські лідерки України та Грузії, об’єдналися в Геополітичний цивільний альянс жінок. Сьогодні Україна та Грузія знаходяться в зонах підвищеної геополітичної агресії. Ми беремо участь в 64 Сесії Комісії ООН зі становища жінок, сповнені рішучості домогтися розширення участі жінок в зоні прийняття ключових рішень та досягнення миру на Землі, задля забезпечення справедливого соціально-економічного процесу в кожній країні, через гендерний баланс.

Заява українських і грузинських жінок в ООН ” Жінки. Мир. Стратегічне партнерство. Спільні дії”

Опубліковано Natalia Kaplun Пʼятниця, 20 вересня 2019 р.

Українські Жінки в ООН – відео нарадчої конференції.

Ми, жінки України та Грузії, визнаємо високий внесок світової спільноти й важливість зусиль ООН у збереженні миру на Землі. Дякуємо всім, хто наповнив змістом Пекінську декларацію 1995 року, Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки. Світ. Безпека “, хто створив, затвердив і виконує всі міжнародні документи, покликані запобігти війнам на Землі.

Ми, жінки України та Грузії, не приймаємо прагнення еліт деяких країн відродити “національну справедливість”. Ця дія призводить до агресії у людей, анексії територій, міжетнічних війн, багатотисячних смертей людей і зруйнованих життів багатьох мільйонів сімей. В результаті прагнення нашого спільного сусіда, до тільки йому зрозумілої “національної справедливості”, в наших двох країнах за останнє десятиліття загинуло більш ніж 45 000 жителів, і з’явилося більше ніж 2 000 000 біженців і тимчасово переселених.

 Українські Жінки в ООН

На лінії проведення військових дій на Сході України проживає більше ніж 173 000 дітей, які п’ять років ходять в школу під обстрілами важкої вогнепальної зброї. За оцінками міжнародних експертів, для того щоб розміновувати лінію фронту в Україні, необхідно витратити мінімум 40 років людського життя.

 Українські Жінки в ООН

Прямо зараз у світі безперервно тривають 13 збройних конфліктів, де кожного дня, упродовж десятиліть помирають невинні люди. Війни породжують загальнолюдський біль та об’єднують нації у пошуку вирішення багаторівневих конфліктів для відновлення миру.

 Українські Жінки в ООН

Ми, жінки України та Грузії, поставили собі питання: Чому ж бажання допомагати один одному і почуття жалю з’являється у нас тільки в момент виникнення воєн і страждань на Землі? Чому безжалісні крадіжки чужого життя так складно зупинити!

Саламатова Світлана –авторка і керівник проекту Українські жінки в ООН 

Цього року на Генеральній Сесії ООН світові лідери звертали увагу світової спільноти на важливість демонстрації істинного лідерства великих і розвинених країн, яке полягає в підтримці слабких держав. Дональд Туск, Глава ЄС зазначив, що на жаль, сьогодні, ми спостерігаємо лише фейкове лідерство успішних країн, які використовують у своїх особистих цілях слабкість інших держав. Президентом України було зазначено, що сьогодні ціна людського життя на нашій планеті— це вартість боєприпасу ціною 10 доларів.

Ми хочемо, щоб світ знав про одне грузинське село Гугутіанткарі близько окупованого регіону Цхінвалі (Південна Осетія). Коли окупаційні сили знову відновили незаконне встановлення колючого дроту, вони наказали місцевому селянину знести свій будинок. Грузинський селянин, проста людина, своїми руками, під страхом смерті, зруйнував свій батьківський будинок, зруйнував власне життя, минуле і залишився віч-на-віч перед незрозумілим майбутнім. Грузинська нація була  шокована цим прикладом беззаконня та цинічного насилля над людиною. Село  Гугутіанткарі стало символом людської трагедії.

Сучасний світ, все ще керується чоловіками, де ми, жінки виконуємо адміністративну функцію в задоволенні їхніх чоловічих амбіцій. Чому ми не ведемо більш активну боротьбу в наших спільнотах щоб звести до мінімуму вплив чоловічої агресії та байдужості? Чому б нам, жінкам, не взяти на себе лідерство у своїх спільнотах? Чому ми, все ще рахуємось з чоловіками, які проявляють насильство стосовно людини й людства?  Чому всі ці проблеми до сих пір, мають вплив на нас, жителів світу, у 21 столітті?

Ми, жінки України та Грузії, прямо зараз, живемо в зонах військових дій і посттравматичному стресі. Хто як не ми знаємо про становище жінок, жінок-військових і дітей, про проблеми біженців і тимчасово переміщених осіб, мігрантів, про багатотисячне безробіття і соціальну дезінтеграцію. Всі ці люди потребують нашого гарантованого соціального захисту і забезпечення безпеки.

Ми закликаємо жінок світових лідерок, жінок цивільних лідерок і всіх жінок світу взяти на себе відповідальність за людей, які постраждали у військових конфліктах. У зв’язку з цим, ми закликаємо чоловіків і жінок об’єднатися для розв’язання першочергових світових проблем і стати каталізатором реформ у своїх країнах.

Ми закликаємо жінок і чоловіків, створити нову культуру спільного проживання у своїх спільнотах, яка ґрунтується на повазі до індивідуальності та розумінні цінності один одного.

Ми пропонуємо жінкам розробити свою власну модель сучасної, мирної, гармонійно розвинутої, успішної світобудови, де цінність людини і її життя є основою справедливого соціально-економічного процесу у кожній країні світу.

Ми закликаємо усіх жінок на нашій планети подолати внутрішні сумніви й стати балансом геополітичного устрою світу, берегинями миру на Землі.

І пам’ятаймо, що тільки в рівноправному партнерстві з чоловіками світ має можливість розвиватися збалансовано і гармонійно.

Національна культура наших країн є тією необхідною умовою, що створює потрібний баланс між системою прийняття рішень, розвитком економіки та соціальним добробутом.

Нашим міжнародним консенсусом чоловіків і жінок було знайдено дієвий шлях для досягнення і збереження миру. Збереження автентичності та культурних першоджерел в єдності різноманіття, усвідомлення цінності один одного і розвиток  людського співчуття до  негараздів інших людей. Це шлях, який повинна пройти кожна нація для збереження світового балансу.

Прямо зараз, ми, жінки Грузії та України, звертаємося до представників сфери освіти всіх країн зробити пріоритетними питання розвитку особистості, людяності й співчуття до людей.

 Прямо зараз, ми, жінки України та Грузії, зобов’язуємо систему державного управління всіх країн  сприяти кар’єрному зростанню тільки тих лідерів, які забезпечують у своїх державах шлях до миру через рішення, які зменшують рівень агресії та насильства.

Ми просимо Генерального Секретаря ООН допомогти донести до світових лідерів розуміння важливості розвитку партисипативного управління та жіночого демократичного лідерства, що допоможе розвинути найкращі природні якості жінок і зберегти геополітичний баланс на Землі.

 Дорогі жінки, візьмімо на себе відповідальність за забезпечення мир та його досконалість.

Жанна Тетьора та Влада Каплін- членкині “Українські Жінки в ООН”

“Поводься з іншими так, як хочеш, щоб було вчинено з тобою” – це повинно стати основним постулатом жіночого руху у світі. Ми зобов’язані пройти цей складний і тернистий шлях для виконання нашої  високої й відповідальної місії.

 Українські Жінки в ООН