×

1:0 на користь підрядника: скільки коштує проєкт на реконструкцію полтавського НВК №16?

Господарювання в Полтаві – завжди болюча та надто неприємна для містян тема. Особливо, коли безглузда та некомпетентна діяльність коаліції Удовіченка та Шамоти виходить за всі можливі межі. Адже останній рік своєї діяльності ці місцеві чиновники «зосередили» свою увагу на тендерних закупівлях та підрядах, які чогось усе частіше дають сумнівні результати.

Цими днями управління капітального будівництва міськвиконкому завершило черговий неоднозначний тендер на виготовлення проєктної документації щодо подальшої реконструкції з добудовою Полтавського НВК №16. Завдяки місцевим чиновникам такі роботи обійшлися місту майже в 1 млн грн. За інформацією з офіційного сайту держзакупівель Prozorro, про проведення конкурсу на виготовлення відповідної проєктної документації оголосили майже місяць тому, ще 24 липня. Проте бажання взяти участь виявив лише один учасник, який зрештою і став переможцем. Так, у результаті «щасливого збігу обставин» та відсутності хоча б мінімальної конкуренції полтавський підрядник Руслан Гаврилов досить легко та швидко отримав від міста замовлення на суму близько 940 тис. 846 грн. Цікаво, що остаточний строк виконання умов договору – 31 грудня поточного року, а отже, уже після проведення місцевих виборів.

Однак, «роздаючи» кошти з міського бюджету, полтавські чиновники з коаліції Удовіченка та Шамоти навіть не думають, чи буде актуальною виготовлена документація та чи не доведеться в подальшому проводити її вартісне корегування.

На думку депутата Полтавської міської ради Віталія Павлія, імовірно, подібні тендери мають корупційну складову і, попри державні вимоги, проводяться лише на основі «договорняків»:

– Міські керманичі провели черговий сумнівний тендер. Напевно, їхньою єдиною метою стало розкрадання міського бюджету, адже до виборів залишається дедалі менше часу. Це вже не перший випадок проведення тендерів у місті, які завершуються неоднозначною та доволі сумнівною перемогою учасника. Тим паче, якщо лише проєкт коштує таку суму, то скільки ж вартуватиме сама реконструкція навчально-виховного комплексу. І чи не стане така вартість приводом відкласти її на «потім» через нестачу грошей. Очевидно лише одне – від такої «господарської» політики страждатимуть звичайні полтавці, які віддають туди на навчання власних дітей.