×

1 лютого “Укртелеком” відключив усі вуличні таксофони

Про це повідомила пресслужба компанії. Такий крок був анонсований восени 2019-го.

А колись до таксофонів у Полтаві вишиковувалися цілі черги! Фото Віталія СКОБЕЛЬСЬКОГО

“Розвиток різних каналів комунікацій призвів до зменшення попиту на колись затребувані послуги таксофонів. Укртелеком прийняв рішення про припинення з 01.02.2020 року надання послуг фіксованого телефонного зв’язку, які надаються з таксофонів”, – ідеться в повідомленні.

За даними “Укртелекому”, у 2017 році щомісяця було близько 900 тисяч хвилин розмов за допомогою таксофонів, тоді як у 2019 році – менше 380 тисяч хвилин.

Зважаючи на доступність сучасних послуг (мобільний зв’язок, комунікатори, менеджери тощо), послуги таксофонії втратили соціальну значимість, зазначили в компанії.

Мережа налічує близько 4,8 тисячі таксофонів, практично всі вони розміщені у містах.

ЗАРАЗ У СЕРЕДНЬОМУ З ОДНОГО ТАКСОФОНА ВІДБУВАЄТЬСЯ ЛИШЕ БЛИЗЬКО 2,5 ХВИЛИН РОЗМОВ ЗА ДЕНЬ.

“Варто зазначити, що обладнання, яке використовується на таксофонній мережі, фізично і морально застаріло, і взагалі не виробляється в Україні, і це спричиняє складнощі з експлуатацією. Протягом років послуга таксофонії є збитковою. Крім того, протягом останнього часу до компанії були неодноразові звернення від різних структур та організацій щодо розміщення таксофонів на комерційній основі, тобто зі сплатою Укртелекомом орендної плати за їх розміщення”, – зазначили також у компанії, про що повідомляє “Укрінформ”.