×

10 фотозон, більше 400 майстрів, понад 100 тисяч осіб: розпочав свою роботу Сорочинський ярмарок – 2019!

У кінці серпня всі дороги ведуть на Полтавщину, де традиційно відбувається Національний Сорочинський ярмарок. Щорічно його відвідує понад двісті тисяч гостей та беруть участь до 1500 підприємств, підприємців і народних майстрів з усієї України. Село Великі Сорочинці з XIX століття славиться як місце проведення найколоритнішої ярмарки в Україні. Особливої популярності вона набула після виходу у світ знаменитої повісті «Сорочинський ярмарок» українського письменника Миколи Гоголя, який був уродженцем села Сорочинці.

Зараз захід під брендом «Сорочинський ярмарок» – це не просто масштабне свято торгівлі, на якому всі представляють свою продукцію. Це ще і яскрава театралізована вистава, виступи фольклорних колективів, а також велика концертна та розважальна програми.

Кореспонденти «ПВ» побували на відкритті ярмарку та дізналися, хто і чим там торгує і які розваги цьогоріч приготували для відвідувачів.

Театралізована вистава «Микола Гоголь та герої його творів»

Церемонія урочистого відкриття заходу відбулася на сцені етнографічної садиби Хіврі. Зі словами привітання до учасників і гостей звернувся заступник директора ТОВ «Сорочинський ярмарок» Андрій Ананенко:

– Уже двадцять перший рік поспіль гостинно відчиняємо двері і радіємо кожній людині, яка ступила на нашу миргородську землю. Передаю вітання від директора товариства Світлани Свищевої. Ми бажаємо всім вдалого ярмаркування та гарного настрою.

Відкрили концертну програму пісенні колективи Сумської та Донецької областей. Свято продовжили театралізованим дійством «Микола Гоголь та герої його творів». На завершення вистави артисти та глядачі разом виконали Гімн України. Опісля на головній сцені відкрився Всеукраїнський фестиваль народної творчості «Ярмаринка» та Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості «Ярмариночка».

Протягом усього дня купа людей збиралася біля сценічного майданчика «Млин», де вирував народний гумор та різноманітні розваги. А неподалік лавок створили містечко з атракціонами різного формату: дитячі, сімейні та екстремальні. Своїми враженнями ділиться полтавка Оксана Кропивна, яка разом зі своєю семирічною дочкою Марічкою вперше завітала на свято:

– Ярмарок сподобався своєю різноманітністю. Знайти щось цікаве для душі може кожен відвідувач. Моя дочка отримала позитивні емоції від катання на атракціонах. А взагалі дуже багато дітей, усі такі радісні – це найголовніше.

Широкий асортимент товарів ручної роботи

Окрасою Національного Сорочинського ярмарку, як завжди, є вироби ручної роботи. Їх цього року понад 400. Як завжди, у ярмарку беруть участь підприємства-виробники, які представляють галузі вітчизняної промисловості, зокрема сільськогосподарської техніки, автомобілів та автобусів. Щорічно презентують безліч товарів легкої промисловості на всі смаки. Навіть є експозиції виробників із зарубіжжя. Великою популярністю користуються вишиванки, розписний керамічний посуд та колоритні іграшки.

З Івано-Франківська вперше привезла свої незвичайні іграшки Марія Якобяк, яка два роки тому створила майстерню під назвою «MaGaBoo».

– Зараз власноруч виготовляю іграшки у вигляді єдинорогів. Особливістю є те, що на них вишиваю імена. Кожна людина хоче свою іменну іграшку, тому відвідувачі ярмарку, зокрема з маленькими дітьми, підходять і цікавляться виробами, – розповідає майстриня.

Охочі могли чеканити пам’ятні монети

Увагу багатьох чоловіків привернули карбовані монети з Гетьманського монетного двору. Про це зауважив один із майстрів Коршунов Артем:

– Ми професійна команда майстрів, які займаються чеканкою пам’ятних монет, брелків, медальйонів, медалей в Україні та за кордоном. Вражає висока майстерність та професіоналізм Гетьманського монетного двору, який відмінно зарекомендував себе під час проведення багатьох культурних заходів, серед яких уже 7 років є і Сорочинський ярмарок. Наша діяльність розпочалася ще 11 років тому, і на сьогодні тема карбованих монет дуже актуальна.

Майстер-класи із виготовлення та оформлення смаколиків

Для дітей «Майстерня солодощів» з Олександрії вже четвертий рік поспіль проводить різноманітні майстер-класи з оформлення смаколиків. Власниця майстерні Наталія Красняк-Ніжник розповіла, що саме на Сорочинський ярмарок майстерня виготовляє більше тисячі тематичних пряників:

– Для оформлення та розмальовки солодощів ми використовуємо більше п’ятисот технік. Наприклад, додаємо маршмелоу, шоколадні рози, ванільну пудру. Майстер-класи ми плануємо заздалегідь, щоб було цікаво малечі різного віку. Кожного року намагаємось здивувати відвідувачів новинкою.

У Сорочинцях заробляють хто чим. Наприклад, майстер-клас із гончарства обійдеться в 100 гривень, світлина у фотозоні – десять, а парковка посеред поля – 40 гривень. Напливу людей увесь рік чекають і місцеві. На власних городах для ярмаркарів облаштували туалети і душові кабіни, а ще здають житло. Крім того, місцеві жінки продають на ярмарку власноруч приготовані страви.

Виставки картин та численні концерти

Традиційно на ярмарку свої полотна демонструє член Національної Спілки художників України Володимир Мазур, який через картини хоче донести людям любов до краси рідного краю.

– Цього року підготував з півсотні натюрмортів та пейзажів рідної Полтавщини. Найбільша картина – метр на 90 см, є і менші – 60 на 70 та 60 на 80 см. Також у мене можна придбати зовсім невеличкі картини із зображенням квітів 40 на 50 см. Їхня вартість – від тисячі п’ятисот гривень. Великі картини коштують від 13 тисяч грн. Хочу зазначити, що на ярмарку мої роботи коштують значно дешевше, ніж у художніх салонах Львова чи Києва. Тож усі охочі можуть прийти до мене та дібрати картину на свій смак та бюджет.

Увечері ярмаркарів порадував концерт відомого шоу-гурту «Бесарабія» з м. Одеси та молодий гурт «MARLEN».

У межах національного торжища відбувається Всеукраїнський фестиваль народної творчості «Ямаринка». На ньому відтворюватимуть обряд традиційного українського весілля. Окрім того, заплановано безліч майстер-класів, конкурсів та концертів.

Порівнюючи з минулим роком, на відкриття ярмаркового божевілля завітало не так багато людей. Поменшало цьогоріч і підприємців з їхніми торгівельними точками.

Тож ми нагадуємо, що вируватиме яскраве дійство «Сорочинський ярмарок» до 25 серпня включно. Не втрачайте можливості відчути та побачити справжній український колорит.