
Юхим Березін з’явився на світ в Одесі, закінчив Київський театральний інститут, де й познайомився з Юрієм Тимошенком, з яким вони жили в одній кімнаті гуртожитку. Під час війни обидва виступали в складі ансамблю Південно-західного фронту, де остаточно склався їхній дует, щоправда, до Тарапуньки і Штепселя було ще далеко: Березін виконував образ кухаря Галкіна, а Тимошенко — банщика Мочалкіна.
А от Штепсель і Тарапунька з’явилися у 1946 році і відтоді майже 40 років дует користувався надзвичайною популярністю в СРСР. За легендою, до його створення доклав руку і сам Олександр Довженко, який спонукав Тимошенка до зміни іміджу дуету Галкіна і Мочалкіна. Мовляв, треба переходити на «мирні рейки» і «вмикати» національний колорит. Довго думали над прізвиськом нового естрадного героя, доки Тимошенко не згадав у розмові про полтавську річечку Тарапуньку… «Так оце ж те що треба!» – вигукнув Довженко. А от Березіну взяли псевдонім «за актуальністю», оскільки на той час надзвичайними темпами почала розвиватися радіоелектроніка, телекомунікації, тож «штепсель» став доволі популярним словом.

До речі, з Полтавою був пов’язаний і неприємний епізод у творчій біографії дуету. Після одного з концертів у нашому місті обласна газета “Комсомолець Полтавщини” відгукнулася рецензією журналістів Андрія Нанкевича і Валентина Посухова, які наважилися покритикувати знаменитих акторів. Але Юрій Тимошенко так образився не земляків, що навіть подав на газету… до суду. Чим лише роздмухав скандал і поставив себе у смішне становище, бо після цього по дуету “шмальнула” фейлетоном газета “Известия”, серед іншого звинувативши акторів і у відсутності почуття гумору. Зрештою Тимошенку довелося забрати свій позов, а Березіну вибачитися у пресі за товариша, який мовляв, погарячкував. Хай там як, але до Полтави з концертами Тарапунька і Штепсель більше не приїздили.
Після смерті Юрія Тимошенка в 1986 році Юхим Березін деякий час виступав сам, однак великої популярності вже не мав. Пізніше виїхав на проживання до Ізраїлю. Страждав на хворобу Паркінсона, помер у Тель-Авіві 29 травня 2004 року. На будинку в Одесі (вул. Кінна, 29), де народився актор, встановлено меморіальну дошку.
Фільмографія Юхима Березіна
- Шуми містечко (1939)
- Тарапунька і Штепсель під хмарами (1953)
- Веселі зірки (1954)
- Пригода з піджаком Тарапуньки (1955)
- Штепсель женить Тарапуньку (1957)
- Їхали ми, їхали… (1962)
- Легке життя (1964)
- Від і до (1979)