×

Цей день колись був великим святом для Полтави

Продовження цього відеосюжету дивіться в кінці цього матеріалу

19 листопада у Радянському Союзі відзначали День ракетних військ і артилерії. Для Полтави це теж було велике свято, оскільки у нашому місті упродовж майже 40 років фукціонувало Полтавське вище зенітно-ракетне командне училище імені М. Ф. Ватутіна.

Історія навчального закладу почалася 1957 року, коли Дніпропетровське артилерійське училище було передислоковане в Полтаву. З 1958 року – це Полтавське зенітне артилерійське командне Червонопрапорне училище (ПЗАКУ). 1968 року у зв’язку зі зміною профілю на підготовку фахівців для військової ППО училище перейменоване у Полтавське вище зенітно-артилерійське училище, якому присвоєне ім’я колишнього випускника Полтавської піхотної школи, Героя Радянського Союзу генерала армії М. Ф. Ватутіна.

А з 1973 року навчальний заклад став називатися Полтавським вищим зенітним ракетним командним Червонопрапорним училищем імені генерала армії М.Ватутіна, яке почало готувати офіцерів зенітно-ракетного профілю. Освоєння новітніх зразків зенітно-ракетної техніки зробило училище одним з найпотужніших навчальних закладів у системі ППО сухопутних військ Радянського Союзу. Відтак у повоєнні роки училище підготувало більше 12,5 тисячі висококваліфікованих офіцерів, п’ятнадцять з них стали генералами.

Училище розформоване в 1995 році тоді ж, 18 липня, відбувся і останній випуск офіцерів. в училищі відбувся 18 липня 1995 року. Бойовий Прапор частини знаходиться у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

У Полтаві діють Спілка ветеранів  і випускників ПВЗРКУ ім. генерала армії М.Ватутіна, а також музей ПВЗРКУ за адресою Паркова,5. З історією училища можна ознайомитися і на сайті музею.

Ось деякі знімки з сайту училища 60-річної давнини – про будні курсантів 1959 року

4-я батарея,1959 рік