×

25 тематичних колекцій, близько двох тисяч марок представили на виставці «Полтавафілекспо-2019»

8 листопада в Полтавському краєзнавчому музеї ім.В.Кричевського відбулося відкриття Другої регіональної філателістичної виставки «Полтавафілекспо-2019». Її присвятили 250-річчю від дня народження Івана Котляревського. Окрім філателістів з Полтавщини, марки та конверти представили учасники з Одеси, Дніпра, Харкова, Львова, Тернополя, Івано-Франківська.

Понад тисячу марок зібрали на виставці, також представлені поштові картки, листівки, усього близько 25 тематичних колекцій. Про це розповів організатор виставки Михайло Меллін:

– Надзвичайно цікаве різноманіття виставки. Є про Тараса Шевченка, Івана Франка та інших видатних українців, а також визначних постатей різних століть. Автомобільна тематика присвячена випускам «Мерседес Бенс». Потужно представлені марки флори і фауни.

Також Михайло Меллін підкреслив, що філателістів у Полтаві з кожним роком стає все більше:

– Полтавське товариство філателістів – єдине об’єднання в Україні, яке з часом не зменшується і лиш примножує своїх учасників. Два роки тому нас було лише 17, а тепер уже 40. Цього року до нас приєднався15-річний полтавець Артем. Юний філателіст обрав собі тему колекціонування «Особистості», що Серед досвідчених любителів марок називається «колекціонувати голови».

Колекціонер з Дніпра Ігор Сичов збирає конверти та марки про Олімпійські ігри:

– Я представив колекцію, присвячену сьомій Олімпіаді, що відбулася у 1920 році в Бельгії. Це були перші ігри після Світової війни. Унікальна марка, на якій спецпогашення у момент підписання Версальського договору. Тут представлені союзники, які воювали проти країн Антанти.

Член Спілки філателістів Полтавщини Анатолій Кравченко колекціонуванням гербові марок займається вже 55 років. Чоловік розповів, що вигравав їх на аукціонах, купував у колекціонерів, обмінював у знайомих:

Вони не поштові, їх наклеювали юридичні судові документи.

Анатолій Кравченко додав, що марки з’явилися лише в 1875 році. До того часу замість них використовували спеціальні знаки зі зображенням герба.

На виставці можна побачити не тільки марки, але й листівки, конверти та документи ХІХ століття. Найстарішим об’єктом у колекції став документ часів Катерини Великої 1782 року. 

Під час відкриття виставки провели церемонію зі спецпогашення конвертів спеціальним календарним штемпелем, подарованим «Укрпоштою». Також презентували унікальний конверт з роботою 1978 року «Котляревський та його герої» художника Євгена Путрі та спеціальну марку із зображенням садиби Котляревського, виготовлену на замовлення. 

У цій церемонії взяли участь директор Полтавського краєзнавчого музею ім.В. Кричевського Олександр Супруненко, директор музею-садиби Івана Котляревського Руслан Яременко, виконувач обов’язків директора Полтавської філії «Укрпошти» Людмила Сушко та голова правління Полтавського обласного товариства філателістів Михайло Меллін.

10 листопада організатори виставки нагородили лауреатів експозиції почесними грамотами та подарунками.

«ПОЛТАВАФІЛЕКСПО» вперше організували торік і присвятили виходу першої української марки.