×

29 ЖОВТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ІНСУЛЬТОМ

Мета цього дня — привернути увагу населення до проблем, пов’язаних із судинно-мозковими захворюваннями.

Попри пандемію COVID-19 світ переживає також епідемію інсультів.

Iнсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого розвивається пошкодження частини головного мозку. Внаслідок обмеження чи припинення постачання крові клітини мозку починають відмирати зі швидкістю 2 млн нейронів щохвилини. Лише за 1 годину мозок може втратити 120 млн нейронів та постаріти на три з половиною роки.

За офіційною статистикою, в Україні цереброваскулярні захворювання є другою причиною смертності.

Кого найчастіше вражає інсульт? Насамперед, це люди старшого віку, однак, останнім часом інсульт «помолодшав».   За останні 10 років захворюваність на інсульт в Україні зросла, переважно за рахунок людей працездатного віку (39,5 % всіх мозкових інсультів сталися у людей працездатного віку).

Основними факторами ризику розвитку інсульту є артеріальна гіпертензія, порушення ритму  серця, паління, зловживання алкоголем, підвищений рівень холестерину в плазмі крові, малорухливий спосіб життя.

Перші ознаки інсульту легко запам’ятати завдяки  шкалі МОЗОК:

М – раптове порушення МОВЛЕННЯ;

О – раптова асиметрія ОБЛИЧЧЯ;

З – раптове ЗАПАМОРОЧЕННЯ;

О – ОЧІ, раптове погіршення зору;

К – раптова слабкість чи оніміння КІНЦІВОК

Якщо ви помітили хоча б один із цих проявів, особливо після епізоду підвищеного артеріального тиску, негайно звертайтеся до інсультного відділення КП «1-А міська клінічна лікарня Полтавської міської ради», яке працює щоденно цілодобово , тел. 0660814169 , має сучасне обладнання, багаторічний досвід роботи, кваліфіковану мультидисциплінарну команду лікарів, комфортні умови перебування та надає безкоштовну допомогу високовартісними препаратами.

          Що швидше пацієнту нададуть фахову допомогу, то більші його шанси уникнути важких ускладнень, у тому числі, інвалідизації. Від того, як швидко та ефективно буде надана медична допомога людині з інсультом, залежить те, чи повернеться вона до повноцінного життя.

           Не ризикуйте! Не втрачайте свій шанс! Вчасне звернення попереджує ризик інвалідизації після інсульту та збереже Ваше життя!