×

39 учителів Полтавщини успішно пройшли сертифікацію-2020: підсумки другого року пілотування

902 вчителі-учасники успішно пройшли сертифікацію у 2020 році, з них 39 – учителі Полтавщини. «Приємно, що вчителі початкової школи, розуміючи важливість реалізації реформи НУШ, готові до професійного вдосконалення, саморозвитку та самоосвіти. Адже сертифікація – це можливість для педагогічних працівників реалізувати свій потенціал і розкрити педагогічну майстерність»,– відзначив Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України.

Нещодавно рішенням комісії Державної служби якості освіти України визначено, що за результатами вивчення практичного досвіду роботи вчителів пороговий бал становить 72 бали. Таким чином, із 65 зареєстрованих учасників сертифікації у Полтавській області його подолали 60% педагогів.

«Узяти участь у сертифікації вчителів означає бути сучасним, відповідальним та розуміти виклики часу. Це чудовий шанс підвищити статус професії вчителя. Сертифікація – це інструмент підтримки та мотивації педагогів до вдосконалення і досягнення високих результатів у роботі»,– наголосив Руслан Гурак.

Відтак завершився другий рік пілотування сертифікації вчителів. Цьогороку було внесено деякі зміни до організації цієї процедури,зокрема змінено послідовність проведення етапів:

  1. Оцінювання фахових знань та вмінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування.
  2. Самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності.
  3. Експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їхньої роботи.

Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області у 2020 році організувало вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації. Для цього відібрали та підготували63 незалежних експерти Полтавщини, більшість з яких брала участь у сертифікації 2019 року у якості експерта чи учасника.

Крім того, через загрозу поширення COVID-19 розроблено альтернативні моделі проведення третього етапу без відвідування уроків.

Так, сертифікат у вигляді графічного зображення буде розміщено в кабінетах учасників не пізніше 16 грудня нинішнього року.

Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової/позачергової атестації педагогічним працівником і стає підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання. Також учителі, які успішно пройшли сертифікацію, отримають 20% надбавки до заробітної плати.

Нагадаємо, що у 2019 році 22 вчителі Полтавщини успішно пройшли сертифікацію.

Інформацію підготовлено управлінням Державної служби якості освіти у Полтавській області, (0532) 56-10-24, (050) 211 18 45,sqe.poltava@sqe.gov.ua