×

44 сертифікованих експертів залучатимуть до проведення інституційних аудитів Полтавщини

У дистанційному форматі пройшло навчання першої хвилі експертів для проведення інституційного аудиту в Полтавській області.

Такий формат навчання охопив 44 кандидати в експерти із 355 зареєстрованих. Головними критеріями у відборі експертів стали наявність вищої педагогічної освіти, практичного досвіду роботи у закладі освіти не менше п’яти років та наявність вищої кваліфікаційної категорії.

«Інституційний аудит – це комплексна перевірка, яка містить у собі дві складові: вивчення освітніх й управлінських процесів закладу освіти та надання рекомендацій не тільки керівнику закладу, а й засновнику. Після проведення такого вивчення всі охочі зможуть ознайомитись із висновками та рекомендаціями або на сайті закладу, або на сайті засновника, або ж на сайті Державної служби якості освіти України», – наголосив Юрій Кращенко, начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області. Філософія інституційного аудиту полягає у прозорості та максимальній об’єктивності під час вивчення закладу освіти, тому Служба і залучає до навчання зовнішніх експертів (учителів-практиків, адміністраторів освіти).

На онлайнове навчання експертів у Полтавській області запрошені співавтори «Абетки для директора» Марк Бобровський та Олена Заплотинська. До навчання також долучилися вісім експертів, які пройшли навчання в Києві на базі Центрального інституту післядипломної освіти «Університет менеджменту освіти» з питань розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі освіти.

Навчальна програма складалась із модулів, які відповідають основним напрямам внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Кожен навчальний модуль поділявся на теоретичну та практичну частини, що дало змогу учасникам навчання детальніше зрозуміти особливості оцінювання кожного напряму.

Учителька початкових класів, експерт Ольга Британова після проходження успішної сертифікації вчителів початкових класів відчула, що хоче допомагати змінювати освіту на краще: «Прекрасно, коли є можливість долучитися до команди освітян, яким не байдуже, якою буде освіта завтра. Інституційний аудит – це можливість змінити освіту на краще. Тому і вирішила зареєструватися в експерти».

Після завершення навчання експертів 19 серпня 2020 року відбулося урочисте вручення сертифікатів. Привітали та вручили сертифікати першопрохідцям Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації, Віталій Зелюк, директор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського, Олексій Нестуля, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі.

«Хто, як не ми, молодь, маємо змінювати освіту на краще, – ділиться своїми думками сертифікований учитель, експерт Юлія Бражник. – Коли ми маємо змогу брати участь у процедурах державного рівня, наприклад, інституційному аудиті, ми, учителі, відчуваємо себе важливими».

«На другу половину 2020 року заплановано проведення шести інституційних аудитів у закладах освіти Полтавщини, – зазначив Юрій Кращенко, начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області. – Наші експерти – це агенти змін української школи. Під час інституційних аудитів вони будуть виконувати роль спостерігачів, щоб дати об’єктивну оцінку й виробити рекомендації щодо вдосконалення освітніх і управлінських процесів закладу освіти, допомогти школам розбудувати власну траєкторію успіху. Від того, хто прийде у школи в складі експертної групи, залежатиме довіра до процедури інституційного аудиту».

Нагадаємо, що інституційні аудити восени-взимку 2020 року відбудуться у Великокобелячківській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів Новосанжарівської районної ради, Милорадівській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів Котелевської районної ради, Полтавському обласному науковому ліцеї-інтернаті ІІ–ІІІ ступенів ім.А.С.Макаренка, Науковому ліцеї №3 Полтавської міської ради, Полтавській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів №7 ім.Т.Г.Шевченка, Великосорочинській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті І–ІІІ ступенів Миргородського району Полтавської обласної ради.

Марина МАРІЧЕВА,

головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної Служби якості освіти у Полтавській області