×

Акція «Пройди тест на ВІЛ – збережи життя!»

Акція «Пройди тест на ВІЛ – збережи життя!» відбудеться 15 травня 2023 року о 12:00 біля Полтавського академічного обласного україно музично-драматичного театру імені М. Гоголя та 20 травня 2023 року з 12:00 до 14: 00 за адресою: м. Полтава, трц “Екватор” вулиця Ковпака, 26 (головний вхід).

Акція покликана привернути увагу громадян до проблеми поширення ВІЛ-інфекції та запобігти необізнаності людей задля збереження їхнього здоров’я. Акція приурочена до Дня пам’яті померлих від СНІДу, який за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я вшановують щороку третьої неділі травня.

Захід «Пройди тест на ВІЛ – збережи життя!» організовує БО “Світло Надії” спільно з  Полтавським обласним центром профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом.

Команда БО “Світло Надії” спільно з волонтерами під час цієї акції розповсюджуватимуть брошури щодо збереження здоров’я, роздаватимуть засоби особистого захисту. Водночас для учасників заходу працюватиме мобільна амбулаторія, де всі охочі зможуть отримати консультацію лікаря і пройти безкоштовно тестування на ВІЛ. 20 травня до акції доєднаються полтавські блогери. 

За оцінкою ВООЗ/ЮНЕЙДС, Україна й досі належить до регіону з високим рівнем поширення ВІЛ серед країн Центральної Європи та Східної Азії. У січні 2023 року в Україні офіційно зареєстровано 901 новий випадок ВІЛ-інфекції, у 261 пацієнта діагностовано СНІД, а 113 людей померли від СНІДу.