×

Андрій БОБЛЯХ: “За вісім днів роботи ми змогли зробити те, чого не могли зробити інші за 28 років”

Новий Парламент в Україні працює вже протягом місяця. За цей час депутатам вдалося зробити чимало, змінивши сам підхід до роботи Верховної Ради. Про те, чого вже вдалося досягти, що заплановано реалізувати в найближчому майбутньому та як це позначиться на житті українців, розповів депутат Верховної Ради України від партії «Слуга народу» по 145-му виборчому округу Андрій Боблях.

Нині в українському Парламенті активно триває робота, спрямована на розв’язання першочергових проблем та найскладніших задач. Що ж вдалося зробити депутатам восьмого скликання за перший місяць роботи?

Зняли недоторканність та привілеї депутатам і чиновникам

За вісім днів роботи ми змогли зробити те, чого не могли зробити за 28 років. Ми зняли недоторканність з себе та проголосували за закон про імпічмент. Відтепер депутати, президент і громадяни рівні перед законом.

Окрім того, ми пішли далі та проголосували за те, щоб депутатів-прогульників штрафували: не прийшов на сесію чи на засідання комітету без поважної причини – мінус гроші. Депутати мають розуміти, що народ обрав їх для того, щоб вони реально працювали.

Важливо також, що ми зробили перший крок до зменшення кількості депутатів у Верховній Раді до 300. Остаточно цей закон плануємо проголосувати вже взимку.

Звичайно, зміни у країні неможливі без зміни системи та самого підходу до роботи. Саме тому ми працюємо постійно та послідовно, а ще – оперативно. Ми швидко обрали Голову Верховної Ради та Уряд. У минулих скликаннях на це йшло місяць-два. А за цей час поперед-ній Кабмін міг безкарно красти, немов востаннє.

Своїм прикладом змусили працювати чиновників

Наші депутати ходять на сесію та засідання комітетів як на роботу. Тепер, коли працюють депутати, це змушені робити й чиновники. Відтепер у Кабміні та апараті ВР вони не просиджують штани за народні гроші.

Сьогодні у Києві родичі, куми, свати великих чиновників, яких за руку привели в кабінети, звільняються з державної служби самі, бо розуміють, що тут треба працювати! Для тих, хто не хоче звільнятися сам, ми ухвалили закон щодо перезавантаження влади. Він допоможе звільнити тих, хто не працює сам і не дає працювати іншим.

Полонені повернулися додому

Президент Зеленський мав за мету та політичну волю повернути наших полонених додому. Багато хто сумнівався в тому, що нам віддадуть Сенцова. Але, як бачимо, Олег уже вдома, зі своєю родиною. Микола Карпюк, який після стількох років полону зневірився та змирився з тим, що він уже ніколи не побачить Батьківщину, також повернувся додому.

Нашим морякам виділили житло. Хлопці хочуть повернутися на службу. Саме такі моменти повертають нам віру в Україну і в те, що все у нас вийде!

Завдали удару по хабарниках та корупціонерах у владі

Корупції та хабарникам – зась! Ми запровадили конфіскацію майна корупціонерів. Це дозволить забирати яхти, вілли, пентхауси та авто у всіх, хто відмазався в судах при попередній владі. Розблокували роботу Антикорупційного суду – тепер усі справи високопосадовців-хабарників розглядатимуться швидко, а кара обов’язково знайде злочинців.

Окрім того, ми ухвалили закон, який дозволить людям заробити на корупціонерах. Особа, яка надає інформацію про корупцію, що допоможе слідству, отримує від держави захист та грошову винагороду – 10% від суми, яку в бюджету вкрав корупціонер.

Дали останню відстрочку для євробляхерів

Ми пішли назустріч власникам автомобілів на єврономерах. Скасували штрафи та продовжили «розтаможку» до кінця року.

Полегшили умови для бізнесу

Хочемо, щоб бізнес в Україні розвивався. Але для цього необхідно створити відповідні умови. Так, ми спростили процес ліцензування, на якому раніше наживались чиновники. Звільнили бізнес від паперової роботи – запровадили єдиний звіт для ЄВС та ПДВО. Також спростили митні процедури для бізнесу.
Значно підвищили розмір ухилення від сплати податків, за яким настає кримінальна відповідальність. Нехай правоохоронці борються з тими, хто вивозить до офшорів мільйони, а не з дрібними підприємцями, які виживають як можуть.

Окрім того, зареєстрували законопроект, який скасовує штрафи за неоформленого працівника. Підприємці знають про цю проблему. Нині штраф – 120 тис. грн. Ми це скасуємо. Буде письмове попередження, а якщо протягом 12 місяців це порушення повториться – тоді штраф. Але не 120 тисяч, а чотири мінімальні зарплати.

Розпочали також вирішення низки проблемних питань.

Запровадження касових апаратів для фізичних осіб-підприємців

Суть таких змін проста: якщо у тебе великий бізнес, то плати податки, як великий. Якщо малий – плати, як малий.
Ухвалений нами закон – проти тих представників великого бізнесу, який прикидається малим. Ми хочемо відділити тих, хто справді працює на виживання сам або зі своєю сім’єю чи невеликою кількістю працівників від паразитів, які просто використовують закони про ФОП для власного збагачення.
Використання РРО (реєстратор розрахункових операцій) не поширюється на першу групу – найдрібніших підприємців з оборотом до 300 тис, які реально працюють на ринках. Це буде стосуватися другої і третьої груп ФОП.

Насамперед РРО будуть запроваджуватися для ризикових сфер – ювелірні вироби, готелі, ресторани, гаджети тощо. Через рік це правило буде поширено на другу і третю групи. При цьому ми не змінюємо статусу фізичних осіб-підприємців і не збільшуємо податків.

Після ухвалення законопроектів у першому читанні ми мали досить плідний діалог з бізнесом. Зібрали цілком доцільні пропозиції. Ми їх врахували, тому вирішено: збільшити ліміт для ФОП до 2,5 млн; відтермінувати введення РРО на 2021 рік; переглянути штрафи в бік зменшення.

Важливо знати: якщо раніше потрібно було купувати касові апарати і платити за їхнє обслуговування, то нині замість касового апарату як окремого пристрою ми пропонуємо використовувати програму-додаток, яку можна буде встановити на смартфон або планшет. Вона буде безплатною для всіх.

Верховна Рада ліквідувала список державних підприємств, які не підлягають реєстрації

Важливо розуміти, що приватизація державних підприємств потрібна не для того, щоб їх усі продати. А для того, щоб потужні зарубіжні компанії могли купити у них частку п’ять, десять, 15% і допомогти нам їх покращити. Для прикладу: щоб «Укрпошта» працювала так, як «Нова пошта», і приносила прибутки. Щоб «Укрзалізниця» працювала так, як залізниця в Польщі чи Італії.

Верифікація субсидій не означає, що субсидії відберуть

Ми будемо проводити перевірку субсидій та інших соціальних виплат. Це робиться для того, щоб ніхто з багатих не міг користуватися субсидіями або іншими пільгами, прикидаючись бідними.

Нині тисячі людей використовують махінації з документами, щоб подати на субсидію, на яку вони не заслуговують. Ці люди думають, що дурять державу. Насправді ж вони обкрадають тих, хто справді не може платити за комуналку і має право на соціальні виплати й пільги. Зазначений процес не торкнеться бабусь або матерів-одиначок. Тобто тих, хто має повне право на пільги. Лише тих, хто прикидається бідним, аби фактично залізти в кишеню свого біднішого сусіда.

Мусимо визнати, що сьогодні у сфері соціальних виплат – безлад. Він призводить до того, що багаті крадуть у бідних і при цьому думають, що обманюють державу. Ось таку практику ми і хочемо припинити, навівши в цій сфері елементарний порядок.

Державний фонд регіонального розвитку vs субвенція на соціально-економічний розвиток

Ми скасовуємо субвенцію на соціально-економічний розвиток. Гроші на програми розвитку громад будуть концентруватися відтепер у Державному фонді регіонального розвитку, який буде збільшено.

Чому ми це робимо? По-перше, субвенція залежала майже повністю від депутата по мажоритарному округу. Оскільки мажоритарка ліквідовується, ми хочемо, щоб громади отримали стабільне надійне джерело фінансування, яке не залежить персонально від фігури депутата, а включене у правила, норми і закони. По-друге, ми хочемо, щоб кошти йшли на справді важливі потреби громади. І щоб усі члени громади могли брати участь в обговоренні проектів.

Перехід від субвенції до Фонду регіонального розвитку дозволить збільшити суму грошей у цьому напрямі загалом по країні. Якщо на субвенцію у 2019 році було заплановано 4,8 млрд грн, то при виконанні закону про виділення 1% на ДФРР його обсяг може становити близько 10 млрд грн.

Якщо пропозиції по субвенції формуються на рівні облдержадміністрації або депутатом, то проекти витрат по ДФРР буде формувати саме громада.
Суму на субвенцію розподіляли Мінфін і Мінрегіон. Для отримання коштів ДФРР потрібен проект, який сформує громада за допомогою фахівця. Проекти відбиратимуть конкурсні комісії, до складу яких увійдуть представники обл-держадміністрацій, органів місцевого самоврядування, міністерств, громадських організацій тощо.

Зазначені ініціативи – лише початок величезної роботи, спрямованої на підвищення рівня життя українців, забезпечення комфортних умов проживання в Україні для всіх. Далі буде.

Матеріал надруковано на виконання Закону України «Про статус народного депутата України»