×

Андрій КОМАНДИРОВ: “Уся верхівка СДП зрадила виборців і має бути позбавлена депутатських мандатів”

Екс-депутат Полтавської райради Андрій Командиров, якого керівництво СДП у незаконний спосіб через суд позбавило депутатства, довів свою правоту в суді – останній ще влітку 2019 року скасував незаконні рішення Полтавської районної виборчої комісії. Проте керівники комісії та Полтавської райради не поспішають виконувати законне рішення і поновлювати депутатський мандат Командирова та його колеги Тетяни Кузьменко.

Історія протистояння Андрія Командирова із керівниками СДП розпочалася ще влітку 2017 року. Тоді через незгоду з курсом Капліна, Прядка, Шамоти та компанії депутат Командиров та його колега по фракції Тетяна Кузьменко оголосили про вихід із лав СДП. Однак керівництво партії одразу ж влаштувало політичну розправу над ними.

«Усупереч здоровому глузду і регламенту Полтавської районної ради Валерій Прядко ініціював відкликання мене з посади голови бюджетної комісії районної ради, хоча така процедура взагалі не передбачена в регламенті. Але ці «керівники» послуговувалися не законом, а політичною доцільністю. Я ж вважав і вважаю, що ми маємо зобов’язання тільки перед людьми, які нас обирали. Тому й вийшов із лав партії», – розповідає Андрій Командиров.

За його словами, у Законі України «Про статус депутата місцевих рад» чітко вказані причини, які можуть слугувати підставою для відкликання депутата за народною ініціативою.

«Ніде, в жодному законі, включно із Конституцією України, не написано, що чиясь особиста воля може стати підставою для відкликання незручного депутата. Навпаки, закон чітко прописує механізм відкликання і причини, яких усього три. Це порушення депутатом місцевої ради положень Конституції та законів України, що встановлено судом. Друге – це пропуск депутатом місцевої ради протягом року понад половину пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин, передбачених ст. 10 цього закону, обов’язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі. І нарешті третє – невідповідність практичної діяльності депутата основним принципам і положенням його передвиборної програми, невиконання передбачених ст. 16 цього закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними. Жодного з цих пунктів я не порушив», – відзначає Андрій Командиров.

«Тому в Прядка і компанії не було жодних законних підстав для того, щоб розпочати процедуру відкликання. Більше того, у законі сказано, що відкликання проводиться за народною ініціативою – тобто за законом це мали бути виборці, які й делегували мене до районної ради. А насправді ж усі підписні списки формувалися в штабі СДП», – наголошує Андрій Командиров.

Далі, за його словами, на підставі сфальшованих підписних листів районна виборча комісія на чолі з Іриною Гнусенко незаконно ухвалила протокол та постанову, якими дозволила керівництву СДП відкликати його та Тетяну Кузьменко з депутатства. Тоді депутати звернулися до Октябрського районного суду Полтави. Судова епопея тривала понад рік. Зрештою 22 березня 2019 року суд виніс свій вердикт – позовні вимоги Командирова та Кузьменко до Полтавської районної виборчої комісії задовольнити. Та скасувати протокол №2 засідання комісії від 21 жовтня 2017 року та постанову №1 від 21 жовтня 2017 року до протоколу №2 про звернення до вищого керівного органу партії СДП «Партія простих людей Сергія Капліна» щодо відкликання депутатів.

Правоту Командирова та Кузьменко підтвердив і Харківський апеляційний адміністративний суд, до якого апелювала керівник виборчої комісії Ірина Гнусенко. Тож обидва заявники мають бути поновлені депутатами Полтавської районної ради.

«На жаль, поки що ні в Полтавській виборчій комісії, ні в районній раді не поспішають виконувати рішення суду. Я не можу стверджувати про мотиви – можливо, на них продовжують тиснути партійні керівники СДП чи якимось чином їх мотивувати, а ми всі знаємо, як Валерій Прядко вміє це робити. Адже всім добре відома історія про хабарі для поліції від колишнього керівництва «Полтавафарму». У будь-якому випадку ми доведемо цю справу до завершення. І нині я готую відповідне звернення до керівництва Нацполіції та інших правоохоронних органів», – зазначає Андрій Командиров.

«Коли Валерій Прядко ініціював політичну розправу над нами, він апелював до того, що люди голосували не за мене, а за Сергія Капліна. Тепер, коли вчорашні союзники зрадили одне одного, і Прядко, і Шамота, і решта мали б добровільно скласти свої мандати. Але ні – вони продовжують змінювати політичних союзників та покровителів, забувши про всі обіцянки, які вони давали простим людям. То хто в цій ситуації справжній зрадник?» – риторично запитує Андрій Командиров.

У прес-службі депутата зазначають: нині він через суд оскаржує ще одне рішення керівництва СДП – щодо відкликання його з посади голови комісії райради. І переконаний, що і в цьому випадку суд доведе його правоту, а справедливість буде відновлена!