×

Андрій Матковський: «Батьківщина» виходить з коаліції у міській раді

 Політичною сенсацією минулого тижня в Полтаві стала новина про те, що керівник найбільшої фракції міськради Андрій Матковський очолив міську організацію ВО «Батьківщина». Як визріло таке рішення, хто його ініціював і чому – на ці та інші запитання ми й попросили відповісти самого політика.

– Отже, Андрію Всеволодовичу, хто, як і чому? Адже з цього приводу було чимало версій у місцевих засобах масової інформації.

– Передусім нагадаю, що у 2006 році я став депутатом, а згодом і секретарем міської ради саме як представник ВО «Батьківщина» і в подальшому постійно спілкувався з Юлією Тимошенко. Уже будучи міським головою не раз зустрічався з Юлією Володимирівною як керівником уряду і зазначу, що вона у той час немало зробила для Полтави і полтавців. Як, до речі, і для всієї України, адже завжди у своїй роботі ставила на перше місце соціальні питання. Власне кажучи, вони стали предметом обговорення між нами і тепер. І як результат Юлія Володимирівна запропонувала мені очолити міську організацію «Батьківщини» та балотуватися на посаду міського голови від її політичної сили.

– Яким чином це пов’язано з діяльністю фракції ВО «Батьківщина» у міській раді і самої міської організації?

– Річ у тому, що попереднє керівництво своїми діями і цілою низкою рішень підірвало довіру полтавців до партії. Останньою ж краплею стало те, що представники полтавської «Батьківщини» вже цілком відверто пішли наперекір політиці партії. Адже, як я вже казав, Юлія Володимирівна завжди виступала за соціальні програми, спрямовані на підтримку людей. І не лише на рівні країни, але й на місцях. А, як ми знаємо, фракція «Батьківщини» в коаліції з «Рідним містом» навіть не проголосувала за нашу ініціативу виділити з міського бюджету допомогу по 1 тис. грн пенсіонерам, включаючи військових, і по 5 тис. грн медичним працівникам. Та й до цього вони теж неодноразово ігнорували вирішення тих чи тих соціальних питань на рівні міста.

Власне кажучи, і входження фракції до коаліції з командами Удовіченка та Шамоти, як показала практика, було пов’язане винятково з лобіюванням власних проєктів, але аж ніяк не турботою про інтереси самих полтавців. Тому наріжним каменем рішення центрального органу партії якраз і стала оцінка діяльності керівництва міської організації, яке зайняло антисоціальну позицію. Виходячи з цього, я й прийняв пропозицію лідера партії очолити міський осередок ВО «Батьківщина». І моє завдання нині – очистити організацію від кумівства та політичної корупції, а діяльність фракції ВО «Батьківщина» у міській раді спрямувати насамперед на розв’язання соціальних проблем і підтримку полтавців, тими справами, якими, по суті, і займалися останні роки депутати моєї команди.

 – Чи немає протиріччя в тому, що саме ваша фракція донедавна була найбільшим опонентом фракції «Батьківщини» у міській раді, а тепер вам і доведеться братися за наведення там ладу?

– Ми критикували не «Батьківщину» чи її програму, а конкретних людей, які власні інтереси поставили вище за інтереси партії та інтереси людей, зайнялися «договорняками» з Удовіченком та Шамотою і вирішували особисті бізнесові справи. Ще напередодні утворення цієї нової коаліції я зустрічався з Юлією Тимошенко та застерігав її щодо наслідків такого кроку. Час показав, що я не помилявся, і сьогодні вже на правах керуючого парторганізацією я заявляю про вихід «Батьківщини» з коаліції Удовіченка – Шамоти.

– Що в такому разі означатиме «очистити організацію від кумівства та політичної корупції»?

 – Соціальна справедливість та інтереси людей – це головні пріоритети в роботі тепер уже об’єднаної нашої команди. Відтак це мають розуміти й усі члени фракції та міської організації партії загалом. А хто не зрозуміє, з тими нам, як кажуть, не по дорозі. Тому кожен для себе і напередодні виборів до місцевих рад повинен вирішити: він у команді однодумців, у команді Андрія Матковського та Юлії Тимошенко чи…

– Як буде тепер з фракцією «Батьківщини» у міській раді?

– Найближчим часом ми проведемо спільне засідання депутатів команди Матковського і «Батьківщини» та об’єднаємо наші фракції. Визначимо пріоритети нашої роботи в раді та підготовки до наступних виборів. Ще раз наголошую: «Батьківщина» виходить з коаліції Удовіченка – Шамоти і наполягатиме на повторному розгляді питання виділення по 1 тис. грн полтавським пенсіонерам та по 5 тис. грн медичним працівникам. Не виключаю ініціативи з нашої сторони переобрання секретаря міської ради, який втратив довіру серед депутатів та полтавців.

– В останні роки, як засвідчили і президентські, і парламентські вибори, у виборців з’явився запит на нові обличчя, тому і серед депутатів, і в партійних лавах «засвітилося» багато молоді. Яка ваша позиція в цьому плані?

– У нашій команді завжди було багато молоді. Нагадаю, серед депутатів моєї команди – наймолодший депутат в історії полтавського самоврядування. Ми активно співпрацюємо з молоддю, студентами, підтримуємо їхні ініціативи, зокрема і створення у місті молодіжного центру, будівництво сучасних спортмайданчиків (таких, як ми побудували біля Шевченківської районної ради). Упевнений: молодь повинна бути на передовій змін та розвитку в Полтаві. Водночас не відкидаємо і тих, хто вже багато років у партії, дякуємо їм за досвід і підтримку.

– Приймаючи рішення очолити міську організацію «Батьківщини», іти на вибори міського голови, ви вірите, що вам вдасться переломити ситуацію в місті на краще?

– На жаль, так склалося і в країні, і в самій Полтаві, що ми сьогодні змушені не стільки рухатися вперед, стільки виправляти помилки минулого і наздоганяти втрачене. Для цього, скажімо, варто порівняти, як працювали різні соціальні програми на рівні країни, коли прем’єром була Тимошенко, і як це тепер; як різні соціальні проєкти реалізовувалися, коли я був міським головою, і що залишилося від них нині. І це при тому, що деякі з цих програм ми не дали зруйнувати остаточно.

Але я вірю, що, заручившись підтримкою людей, ми зможемо не лише надолужити згаяне за останні роки, а й вийти вже об’єднаною територіальною громадою на той рівень, де кожен полтавець, незалежно від того, живе він у самому місті чи приміському селі, зможе відчути покращення в повсякденному житті, а відтак і зрозуміти власну відповідальність за долю громади. У нашій команді достатньо для цього професіоналів. Ми завжди, приймаючи важливі рішення, радимося з нашими виборцями. Бюджет Полтави повинні приймати не чиновники в кабінетах, а полтавці мають визначати його пріоритети та давати накази депутатам та чиновникам. З таким підходом ми крок за кроком відремонтуємо всі наші будинки, тротуари, дороги, створимо комфортні умови для навчання, роботи і відпочинку. Разом зробимо Полтаву такою, якою можна буде пишатися!