×

Андрій МАТКОВСЬКИЙ: “Марші і демарші від коронавірусу не врятують!”

З 5 жовтня Полтава увійшла до помаранчевої зони. Статистика захворюваності на COVID-19 постійно зростає, по всій країні вводяться відповідні протикарантинні заходи. То що ж мала і має робити влада в умовах, які склалися у зв’язку р з коронавірусом? Тим паче тепер, коли хвороба відкрила другий фронт свого наступу, щодень б’ючи все нові і нові антирекорди. Стосовно цього висловлюю позицію і мою, і «Батьківщини» та її лідера Юлії Тимошенко.

Завдання місцевих органів влади в боротьбі з коронавірусом полягає не лише в тому, аби карати і влаштовувати якісь обмежувальні заходи. Як уже показала весна, таким чином ми можемо лише зруйнувати економіку міста і країни, але не зупинити коронавірус.

 Адже де сьогодні полтавці піддаються найбільшому ризику заразитися? Не на ринку і навіть не в супермаркеті! Підступний вірус чатує на них, коли люди добираються на роботу чи в лікарню: у переповнених маршрутках, а головним чином – у самих… лікарнях! Так-так, саме в медичних закладах, де відвідувачі змушені годинами вистоювати і висиджувати в чергах, перш ніж потрапити до потрібного фахівця. А приходять же люди туди здебільшого й з якимись іншими проблемами, не пов’язаними з COVID-19. Але теж змушені сидіти в поліклініці чи амбулаторії по дві-три години по сусідству з представниками так званої групи ризику. Ось де найбільша небезпека!

І коли з кожного білборда, з кожного рекламного ролика нам «упарюють» про «фаховість», це нічого, окрім роздратування, не викликає. Але настав час спитати у горе-керівника нашого департаменту медицини Вікторії Лози, представниці команди Удовіченка «Рідне місто»: чому за півроку ви, «суперфахівці», так і не налагодили хоча б якоїсь більш-менш осмисленої роботи в напрямку боротьби з коронавірусом? Бо варто сьогодні поговорити з людьми чи принаймні зайти на будь-який форум у соцмережах, аби дуже швидко усвідомити, що люди швидше готові радитися одне з одним, допомагати одне одному, а не чекати порад чи якоїсь допомоги від чиновників. Від них не дочекаєшся! Єдине, чого вони добре навчилися, – це залякувати людей статистикою та малювати діаграми.

 А що треба було б зробити і що зробив би я на посаді міського голови?

1. Організувати єдину для міста гарячу лінію, де б цілодобово працювали кращі наші лікарі. Аби кожен, хто відчуває хоч якісь симптоми, схожі на COVID-19, нікуди не їхав, маючи можливість детально проконсультуватися зі спеціалістом, не виходячи з власної квартири чи будинку.

2. Організувати мобільні групи, забезпечені транспортом, спецодягом та всім необхідним, які теж повинні працювати цілодобово, реагуючи на телефонні звернення, виїздити до полтавців і безплатно брати тести на COVID-19. Вони мають негайно опрацьовуватися, і протягом доби люди повинні знати результат. І після цього вже ухвалювати рішення щодо подальшої долі пацієнта – де і як його лікувати.

3. Розгорнути додаткові ліжка в лікувальних закладах з урахуванням динаміки зростання випадків захворювання на коронавірус.

4. У разі появи вакцини я забезпечу безплатне вакцинування полтавців.

 Тому, повторюся, завдання влади не карати, не забороняти, як це вже було навесні, а долучатися до реальної роботи: тестувати людей і надавати їм реальну допомогу вдома. У будь-який час дня і ночі!

Ще один важливий аспект цієї роботи: варто залучити до справи всі наші наявні лабораторії, включно із приватними. Щоб не чотири доби людина чекала результатів і весь цей час їздила у громадському транспорті, ходила по магазинах тощо, наражаючи на небезпеку інших.

У разі обрання мене міським головою я запущу цей механізм на наступний день. Лікарі відчуватимуть нашу підтримку і, об’єднавши зусилля нашої громади, ми зможемо взяти під контроль ситуацію з COVID-19 у Полтаві. А ніякі марші та демарші від коронавірусу нас не врятують.

Андрій МАТКОВСЬКИЙ, кандидат на посаду міського голови Полтави.