×

Андрій Матковський: «Мої перші кроки на посаді міського голови»

Останнім часом, зустрічаючись з людьми і презентуючи нашу програму, з якою ми вже знайомили читачів «Полтавського вісника», мене часто запитують: «А що ви зробите, якщо вас оберуть міським головою? Якими будуть ваші перші кроки?».  Зрозуміло, що моя програма розрахована на 4-5 років. Наприклад, для того щоб побудувати  сміттєпереробний завод треба пару років, але є речі, які я готовий втілювати уже з першого дня. 

Крок 1. Так от, як обраний вами міський голова, я одразу звільню з посади заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства Олексія Чепурка  та інших представників «Рідного міста», що посідають ключові місця у даній сфері. Адже ці люди останні кілька місяців абсолютно не реагують на звернення полтавців щодо  ремонту житлового фонду, пропонуючи їм натомість створювати ОСББ і самим розв’язувати проблеми будинків, які, перебуваючи на балансі міста, не ремонтувалися по 20-30 років!  Люди  весь цей час регулярно сплачували усі комунальні послуги, утримуючи таким чином і саму структуру ЖКГ, а тепер їм – дулю! «Врятування потопаючих – справа рук самих потопаючих!»  – така сьогодні логіка у цієї команди. Ці чиновники вважають, що у пенсіонерів такі ж пенсії, як у них самих зарплати – по 50-60 тисяч гривень! 

Я ж натомість відновлю програму фінансування ремонту житлових будинків за рахунок бюджету, як це й було раніше. Передусім за зверненнями полтавців до мене. У той же час через програму «Турбота» буде розроблено механізм адресної допомоги  на ремонтні роботи  людям, які живуть в  ОСББ та кооперативних будинках.

Крок 2. Одразу оголосимо набір на роботу двірників і збільшимо їх кількість удвічі – для того, щоб вони з’явилися у кожному дворі. І уже за місяць  жодної купи сміття на вулицях, жодного звалища біля сміттєвих баків ви не побачите!

Крок 3. З перших днів на посаді міського голови мною буде відновлено програму «Місто без околиць». Усі маршрути ми переглянемо, аби вони були зручними передусім пасажирам, а не перевізникам. Введемо маршрути запропоновані самими полтавцями, зокрема й у всі населені пункти, які увійшли до Полтавської ОТГ. Завдяки започаткованій нами співпраці  з ЄБРР, яку ми активізуємо, з нового року на полтавських вулицях удвічі збільшиться і кількість тролейбусів. Відтак розширяться можливості для пасажирів пільгових категорій.

Крок 4. Зупиню знищення медичної сфери у Полтаві. Нині до мене звертаються не лише звичайні люди, які незадоволені станом медичної галузі чи навіть постраждали і продовжують страждати від  так званої медичної реформи, а насправді тупого мавпування чужих схем, абсолютно не адаптованих до наших умов. На жаль, сьогодні волають про допомогу і самі медпрацівники, які зсередини добре бачать, як руйнується галузь, а негативні процеси  стають незворотними. Бо передусім знищується кадровий потенціал, адже професіоналів не влаштовує не лише зарплатня, яка далека від обіцяної, але й те, що керують ними люди далекі від медицини.

Я звільню очільницю департаменту Вікторію Лозу, яка не має жодного відношення до медичної галузі. А на посаду потрапила лише виключно за партійною приналежністю до «Рідного міста». 

При тому, що фінансування медицини значно збільшено, зокрема й на боротьбу з коронавірусом,  самим медпрацівникам залишаються лише «ріжки та ніжки». У них забрали фінансову допомогу, яка щорічно виділялася через програму «Турбота» і не проголосували за нашу пропозицію надати матеріальну допомогу по 5 тисяч гривень тим, хто сьогодні на передовій  боротьби з covid-19 та іншими інфекційними захворюваннями. Цинізм «Рідного міста» дійшов навіть до того, що вони приписали собі і заслуги по збільшенню заробітної плати медикам з 1 вересня, до якого не мають жодного стосунку. Адже у даному випадку йдеться про державне фінансування на підвищення оплати праці медпрацівникам, про що й заявив цими днями Міністр охорони здоров’я М.Степанов.

Ми  відновимо матеріальну допомогу нашим шановним медпрацівникам з місцевого бюджету. До речі, й освітянам теж!

Крок 5. На першій же сесії новообраної міської ради буде ухвалено рішення щодо виділення матеріальної допомоги по тисячі гривень усім пенсіонерам Полтавської ОТГ, включно з військовими. Як ви знаєте, ми вже не раз і раніше виносили це питання на розгляд сесії, однак коаліція Шамоти-Удовіченка щоразу блокувала його прийняття, керуючись виключно власними пріоритетами: фонтани, ремонти сесійної зали, збільшення зарплат керівникам-однопартійцям тощо.  

Шановні полтавці, у мене ще багато кроків… Тому прошу підтримати мене і «Батьківщину» на виборах 25 жовтня і запевняю, що разом з вами уже за два місяці ми змінимо Полтаву на краще. 

Андрій МАТКОВСЬКИЙ,

кандидат на посаду міського голови Полтави