×

Андрій Матковський: «Ми не допустимо, щоб «Рідне місто» поставило хрест на ремонті житлових будинків»

На останній позачерговій сесії міської ради полтавці масово скаржилися на аварійні будинки та просили депутатів вплинути на управління ЖКГ, яке фактично ігнорує їхні проблеми. Чимало питань тоді виникло і щодо розподілу міського бюджету, оскільки 28 млн грн, які ще на початку року були виділені за ініціативою команди Андрія Матковського на ремонт дахів та під’їздів, представники «Рідного міста» перекинули на ремонт доріг та тротуарів. І це при тому, що бюджет міста становить понад 3 млрд грн. А на потреби ЖКГ на 2019 рік заклали рекордну суму 1 млрд грн. Але, попри це, заплановані капітальні ремонти житлового фонду міста так і не провели. Тож, з огляду на це, 18 жовтня команда Андрія Матковського зустрілася з мешканцями будинку №17 на вулиці Степана Кондратенка, у якому протікає дах та повністю згнило перекриття, щоб пояснити, чому їхній дім так і не відремонтували, хоча його включили до програми розвитку ЖКГ ще торік.

На зустрічі з громадою депутат міської ради Андрій Матковський наголосив, що програма ЖКГ на поточний рік у місті повністю провалена. Також він підкреслив, що торік сфера ЖКГ працювала краще, ніж тепер:

– Нині бюджет міста 3 млрд 800 млн грн, і, приймаючи бюджет 2019 року, ми з колегами ухвалили майже 1 млрд грн саме на вирішення питання ЖКГ і поадресно прописали будинки та об’єкти. Надворі жовтень, із 30 покрівель виконано дві, із 62 під’їздів зроблено два, із 33 підвалів – шість. Гроші є, програми депутатами були прийняті, але чиновники не працюють. Передбачених 28 млн грн з дахів переадресуються на інше. І нині, на жаль, у Полтаві немає міського голови, справжнього господаря, який би позвільняв недобросовісних працівників ЖКГ. А партія «Рідне місто» нікому не дозволяє з інших фракцій втручатия у свою зону відповідальності.

Зі свого боку мешканець аварійного будинку Сергій Моміт укотре поскаржився на жахливий стан дому. Він живе на останньому третьому поверсі. Тож узимку постійно потерпає від снігу та води. Аби попередити обвал даху, змушений самотужки чистити сніг, ризикуючи своїм життям.

– Узимку дах нашого будинку вкривається повністю снігом. Від цього він частково просідає, адже уже не здатен витримувати таке навантаження. А при потеплінні вся ця маса розтає і тече по стінах та стелі. У нас часто замикає проводку.

Мешканці будинку розповіли, що неодноразово звертались до міськвиконкому, зокрема до профільного заступника міського голови з команди Олександра Удовіченка «Рідне місто» Олексія Чепурка. На численні звернення їм відповіли, що їхній будинок включений до програми розвитку ЖКГ спершу на 2018, а потім і на 2019 роки. Проте ніхто так і не відповів, коли саме цей ремонт відбудеться .

Галина Сахневич, що також живе в цьому будинку, каже, що ЖКГ надсилало їм лише відписки. Тож жінка ходила до Олексія Чепурка на особистий прийом:

– При зустрічі Чепурко мені відповів, що питання ремонту та виділення на нього коштів вирішуватимуть депутати, і щоб я залишила своє звернення. Коли вдруге ходили, сказали, що вже гроші виділені, наш будинок включений у цю програму. Але до діла не дійшло.

Андрій Матковський пояснив людям, що нинішня коаліція влади, зокрема партія «Рідне місто», яка відповідає за ЖКГ, вважає, що люди мають самі ремонтувати своє житло. Мовляв, ви купили квартиру, то, будь ласка, і ремонтуйте свій будинок, створивши ОСББ.

Андрій Матковський упевнений, що спочатку потрібно привести полтавські будинки до належного стану, а потім уже агітувати щодо створення ОСББ:

– На жаль, ті пенсії й зарплати, які мають полтавці, не дозволяють їм самим розв’язувати ці проблеми. Тому справедливо, якби міська рада, маючи завдяки децентралізації більш ніж тримільярдний бюджет, виділяла необхідні кошти, крок за кроком ремонтувала такі будинки, у яких живуть наші люди, дахи, під’їзди, мережі у підвалах, а потім тільки пропонувала людям створювати ОСББ. Наша команда тому й пішла в опозицію, оскільки нам не по дорозі з тими людьми й партіями, які обдурили в цьому році полтавців. Я по-іншому не можу сказати. Наша фракція ні в якому разі не проголосує бюджет на наступний рік, якщо в ньому не буде поадресної програми всіх будинків, які мають відремонтувати.

Округом поблизу станції Полтава-Київська опікується депутат Київської районної ради, представник команди Андрія Матковського Володимир Запара. Він також прийшов поспілкуватися з полтавцями. Пояснив, що на ремонт покрівлі будинку вже навіть проект розробили, але так і не почали ремонт:

– За нашої каденції майже весь мікрорайон заасфальтували. Устигли зробити капітальні й поточні ремонти в багатьох будинках, як покрівель, так і трубопроводів. Але у цьому році програма ЖКГ була провалена, і цей багатостраждальний будинок залишився без ремонту. Шиферна покрівля стала непридатною, повністю згнили стропила. Тож ситуація більш ніж критична.

На останок команда Андрія Матковського пообіцяла, що разом із мешканцями будинку продовжить боротьбу із бездіяльністю чиновників із «Рідного міста».

А мешканці будинку наголосили: якщо чиновники не будуть розв’язувати їхні проблеми та прислухатися до них, прийдуть у міськвиконком та повикидають їх із комфортних кабінетів.