×

Як пройшов День молоді в місті?

27 червня в Полтаві відбулася одна з найфеєричніших молодіжних подій цього літа – «Молодь_fest_Полтава». Цей яскравий захід був присвячений Дню молоді і, за попередніми підрахунками, об’єднав понад тисячу жителів та гостей міста. Цікаві локаціїв самісінькому центрі були спеціально створені, аби довести відвідувачам, що молодість – це круто та весело.

Зі святом привітав присутніх і міський голова Олександр Мамай. Він побажав кожномузавжди бути молодим серцем,ніколи не опускати рукі не зневірюватися у власних силах.

Молодістьнеповторна, незабутня, але і доситьвідповідальна пора. Це той час, коли життявідкриваєвсі дороги та даєбезлічможливостей. Час, коли ухвалюютьсянайпершіважливірішення, за якимипотімлюдина і буде визначатисявсуспільстві.Молодістьбезцінний дар природи, який треба берегти та використовувативсійогопереваги. Тому,шановніпредставникимолоді, навчайтеся, працюйте над собою, будуйтеграндіозніплани. Бовитворцісьогодення і нашогоспільногомайбутнього, тожщирозичу вам творчоїнаснаги, безлічідосягнень, втілення в життя все, чогопрагнуть ваш розум, душа та тіло.Окремо вітаю всіх, хто вважає, що молодість швидкоплинна і з часом полишає людину. У цей день ми маємо пам’ятати, що молодість – це не вікова ознака, а це стан душі. Тому бажаювсім не забувати свою молодість і завжди бути молодимисерцем, бо так життястаєпо-справжньомуяскравішим, – написав він на офіційній сторінці Полтавської міської ради.

Серед безлічі розваг найбільшу популярність здобули лазертаг та фестиваль вуличних танців «Summerjam». Попри аномальну спеку, їх загалом відвідало близько півтисячі людей, а загальна кількість самих учасників сягала майже 200.

На думку керівника центру спеціальної підготовки «СКІФ» Сергія Чепіжного,лазертаг– найбезпечніша гра, яку можна з легкістю адаптувати під ландшафт паркових зон та різний вік учасників. Адже за умовами гри брати участь у змаганнях можуть усі охочі віком від 10 до 35 років. Проте спеціально для наймолодших учасників зробили невеликий виняток і допустили до гри восьмирічних.

– За підтримки депаратментукультури молоді та сімї нам владося влаштувати турнір з молодіжного виду спорту – лазертагу. Чи не найбільша його перевагав цілковитій безпечності та доступності правил. За результатами реєстрації у змаганнях узяли участь вісім команд, які змагалися між собою за олімпійською системою. Певен, що кожен з учасників отримав заряд позитивних емоцій, а вже з нашого боку всі бійці одержали солодкі дарунки та грамоти.

14-річний Микита Радченко просто у захваті від гри. Не стримуючи емоцій, хлопець ділиться своїми враженнями від бою з противником та планує подальшу стратегію:

– Наша команда називається «Невидимі єноти». Спеціально обрали саме таку назву, щоб додати трішки веселощів з-поміж серйозних команд, як«Орли» та «Воїни» тощо. Ми не сприймаємо інших хлопців та дівчат за реального супротивника, тому і вирішили більше розважитися, аніж перемогти. Вважаю, що запорукою нашої перемоги стали не лише точність,швидкість реакції і воєнна стратегія, але й внутрішня атмосфера побратимства та рівності в команді. Думаю, це найголовніше, і саме цього нас навчають у центрі спеціальної підготовки «Скіф», куди ми ходимо разом з друзями і де проводимо майже весь свій вільний час. Дуже вдячний керівництву міста за таку чудову нагоду зібратися разом з друзями та пограти у веселу молодіжну гру. Сподіваюсь, що й надалі проводитимуться подібні заходи воєнно-спортивного спрямування.

Спробувати свої сили у турнірі було заповітною мрією полтавки Лізи Чорної. Для цього вона разом з другом приєдналася до однієї з команд та вперше в житті взяла в руки лазерну зброю. І хоча перемогти їй так і не вдалося, дівчина зовсім не засмучена, адже її мрія здійснилася і попереду ще буде чимало конкурсів та цікавих локацій, які вона вирішила відвідати в повній мірі.

–Щороку святкую День молоді, і цей рік не став винятком. Для мене молодість – це здатність відкриватися новому досвіду та сміливо йти до здійснення своїх бажань. Незалежно від результатів почуваю себе щасливою, адже я переборола свої страхи і спробувала щось нове для себе. Не планую зупинятися на досягнутому і буду грати в цю гру частіше.Можливо, навіть зберу свою команду та в майбутньому гратиму вже в напівпрофесійнихлігах та братиму участь у чемпіонатах.

А от друга масштабна локація – фестиваль вуличних танців «Summerjam» – відзначилася найбільшою кількістю різновікових учасників та тривалістю заходу. З усієї області приїхали учасники-танцюристи, аби показати своє вміння та навички у таких стилях, як-то хіп-хоп, брейкінг, фрістайл та олл-стайл.

Ведучий заходу Олександр Лунін наголосив, що такі фестивалі – це чудова можливість для танцюриста проявити свій талант і показати здобуті навички.

– Головна фішка заходу – танцювальні батлиз потрійним суддівством. Три справжніх корифеї сцени та батлів судитимуть ці змагання, а наостанок покажуть авторські виступи, де поділяться фішками майстерності та крутими танцювальними руховими зв’язками. Це настільки цікаво,що в нас не було відбою від охочихузяти участь. Проте мене особливо більш за все вразили діти наймолодшої групи – три-п’ять років, які впевнено виходили змагатися та демонстрували відчуття ритму та плавність рухів.

Жора Людвіг вже не вперше брав участь у подібних заходах. За словами хлопця, це не лише можливість здобути перемогу та виграти приз, але й крута нагода побувати на тематичній тусовці і разом з друзями досхочу потанцювати в улюбленому стилі.

Паралельно у центрі міста пройшли і графітіFEST, інтелектуальний турнір «Що? Да? Коли?» і навіть кіно просто неба. Усі охочі змогли відвідати Білу альтанку, де на заході сонця відбувся фінальний концерт на честь Дня молоді за участі відомих полтавських виконавців і аматорських колективів.