×

Авіамістечко поступово перетворюється на кращий район міста

Майя Матвеєва.

До редакції «ПВ» звернулася жителька Авіамістечка Людмила Прокоп’єва, щоб поділитися з нами позитивними змінами, які сталися за останні чотири роки в їхньому мікрорайоні.

За її словами, в Авіамістечку суттєво покращилася інфраструктура. Завдяки активній роботі депутатів із команди Андрія Матковського почали ремонтуватися будинки, дороги та тротуари. Постійно оновлюється дитячий майданчик, що поряд з поліклінікою. Жителів мікрорайону почали привчати до суботників та спільного корисного дозвілля. Кожного року до 9 Травня та до Дня визволення міста проводяться урочисті заходи та концерти. На літніх канікулах для малечі проводять різноманітні спортивні змагання. А на Новорічні свята традиційно відбуваються заходи із Дідом Морозом та Снігуронькою, на яких дітям дарують солодкі подарунки. Однією зі знакових подій для району стало відкриття майданчика для вигулу собак, єдиного на сьогодні в місті. Завдяки цьому тепер тварини мають свій куточок та не заважають гратися дітям. Людмила Прокоп’єва каже, що господарі собак самотужки обирали територію майбутнього майданчика для вигулу ще 16 років тому. Однак довгі роки не мали належної підтримки з боку депутатського корпусу:

– Свого часу наші активісти самотужки облаштували занедбаний пустир поблизу промзони та пристосували його для вигулу собак. Власними силами вони знищили чагарники, умовно відділили територію посадженими кущами й розігнали звідти численних наркоманів та пияк. Однак через брак коштів не змогли встановити більш міцний паркан. Тож звернулися по допомогу до Київської райради. Проте фінансової підтримки там не надали. Тоді активісти вирішили звернутися напряму до команди Андрія Матковського й особливо до Майї Матвеєвої, які не лише підтримали цю ініціативу, але й почали всіляко сприяти її реалізації. З квітня минулого року тривав потужний підготовчий процес та виготовлення проєктно-кошторисної документації. І вже влітку на обраній території розпочалася забудова.

Ініціативу місцеві жителі сприйняли з величезним ентузіазмом. Проте з початком будівельних робіт проплачені активісти почали ставити палиці в колеса, влаштовуючи провокації та протести:

– Деякі «активісти» збирали ветеранів, ходили по квартирах та поширювали інформацію, ніби майданчик збудують неподалік Вічного вогню. Іншим жителям Авіамістечка підбурювачі казали, що будується притулок для безхатніх собак поблизу дитячої поліклініки. І це може погано відобразитись на здоров’ї дітей, – ділиться Людмила Прокоп’єва. – Не давши людям оговтатися від брехні, вони зібрали близько 100 підписів під листом-протестом. Ці наклепи направили на профільну депутатську комісію та звинуватили Майю Кадирівну в заангажованості й популізмі.

На щастя, небайдужі жителі мікрорайону завадили тим брехунам. Ініціативна група за два дні зібрала 700 підписів на підтримку будівництва майданчика:

– Бажаючи розставити всі точки над і, Майя Матвеєва неодноразово зустрічалася з ветеранами та занепокоєними жителями, а також особисто показувала їм місце забудови. Ця відкритість та щира зацікавленість у справі остаточно переконали жителів району у важливості створення такого майданчика. І протистояння потроху зникло.

Так, 27 вересня відбулося офіційне відкриття майданчика для вигулу собак, яке зібрало понад 50 господарів та любителів тварин. На урочистості прийшли не лише місцеві жителі, але й приїхали полтавці з інших районів міста та навіть Полтавського району. Люди дякували за піклування про їхніх чотирилапих друзів та одразу ж організовувалися у групи для спільного вигулу.

– Цей осередок настільки гарно спланований та облаштований, що сюди приїздять з усього міста. Увесь периметр майданчика загороджений високим парканом, а всередині облаштовано доріжки та зони вільного вигулу. Для господарів облаштували лавочки, поставили урни для сміття. Встановили комплекс для прибирання за улюбленцями, розмістили правила вигулу, – говорить жінка.

Тепер власники чотирилапих самі організувалися в групи, щоб вигулювати великих тварин та маленьких у різний час. Планується, що за підтримки команди Андрія Матковського локації для вигулу собак з’являться у кожному мікрорайоні Полтави.