×

«Банкет під час чуми»: декларації Шамоти та Федія вводять у ступор

Деякі наші чиновники з міської ради вирішили під «шумок» із карантином подати свої декларації про доходи за 2019 рік. Це при тому, що 17 березня у зв’язку із запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) декларування продовжили до 1 червня 2020 року.

Олександр Шамота збагатився на півмільйона гривень

Одним із таких чиновників став секретар міської ради Олександр Шамота. Він не скористався відтермінуванням і швидко подав свою декларацію про доходи за 2019 рік. Можливо, мав надію, що полтавці нині переймаються лише своїм здоров’ям та безпекою й оминуть інформацію про його статки. Однак це виявилося не так.

За даними декларації, заробітна платня секретаря міської ради за 2019 рік склала 514 тис. 428 грн. Це майже 43 тис. грн щомісяця. І це при тому, що середня зарплата полтавців складає лише 8 тис. грн, а пенсія – 4 тис. грн. Чи не забагато отримує цей чиновник? І чи заслуговує на більш ніж півмільйона на рік? І це лише офіційні кошти, які він оприлюднив. А скільки отримав «відкатів», то про це тільки можна здогадуватися…

Також у декларацію Шамота вніс дві квартири у Полтаві, які належать членам його родини. Квартири придбані у 2015 році, їх площа складає 43,2 та 48,5 кв. м. Указав ще й два автомобілі: Kia Cerato (2006 р.в.) та Toyota Camry (2008 р.в.), придбані у 2014 та 2018 роках відповідно. У 2019 році чиновник тримав у готівці 19 тис. доларів та 9 тис. євро. Також у документі зазначено, що Шамота володіє акціями ПАТ «Донецьккокс», яке у 2018 році група «Метінвест» ліквідувала це товариство як юридичну особу, оскільки підприємство перебувало на тимчасово непідконтрольній території України. Дружина чиновника Ольга Шамота за 2019 рік заробила 11 тис. 492 грн. Олександр Шамота та члени його родини мають рахунки в банках «Універсал Банк», «ПриватБанк» та «Укргазбанк».

Ігор Федій придбав квартиру в столиці за 1,5 млн грн

А ось перший заступник Полтавського міського голови Ігор Федій із «Батьківщини» придбав у столиці України квартиру вартістю більше ніж 1,5 млн грн. Про це стало відомо з декларації, яку він оприлюднив на сайті НАЗК.

Купівля відбулася у лютому 2020 року. Як же ж швидко ростуть статки наших чиновників із міської ради. З моменту призначення його на посаду першого заступника міського голови Полтави минуло трохи більше ніж півроку, а чиновник уже обзавівся елітним помешканням у Києві.

Представники ж команди Удовіченка Олексій Чепурко, Світлана Нестуля та Тетяна Юрченко поки що взагалі не задекларували свої статки. Напевно, бояться розгнівити цим полтавців. Нічого, почекаємо до 1 червня, адже все одно вони таки мусять оприлюднити «скромні» доходи.