×

«Батьківщина» по-полтавськи: на ремонті школи №29 роздерибанять півмільйона гривень

«ПВ» уже писав про те, яку мафію в Полтавській міській раді влаштувала фракція «Батьківщина» на чолі з Олегом Бєлоножком та її представником на посаді першого заступника міського голови Ігорем Федієм. До їхньої сфери впливу входить управління капітального будівництва та управління архітектури. Розповідали, як вони заробляють, починаючи від поборів за видачу містобудівних умов та закінчуючи відкатами з підрядів.

Так, 25 травня управління капбудівництва все ж таки уклало договір на капремонт приміщень школи №29, що на Алмазній,1. Замовлення, як завжди, віддали фірмі, яка запропонувала виконати роботи за найдорожчу суму – 1 млн 839 тис. грн.

Нагадаємо, за інформацією із сайту ProZorro, цей тендер оголосили ще 4 березня. Але два місяці його не могли закінчити через скарги та перевірки. Ще від початку на конкурс заявилися чотири фірми, ціна послуг яких була від 1 млн 371 тис. грн (ТОВ «НВП Термотех») до 1 млн 839 тис. грн від ТОВ «Добробуд-Інвест».

Тоді, попри те що остання фірма запропонувала найвищу ціну, вона все одно отримала договір. Пропозиції решти конкурентів безпідставно відхилили одну за одною. З трьох відхилених пропозицій невдоволеним таким рішенням стало лише ТОВ «СВ-Білдінг», яке 24 квітня подало скаргу до Антимонопольного комітету. Фірма намагалася оскаржити не тільки відхилення своєї пропозиції у сумі 1 млн 512 тис. грн, а й визначення переможцем тендеру «ДобробудІнвест», оскільки в документах цього підприємства містилися помилки. Однак АМКУ розглянув усі документи і за три тижні дав відмову «СВБілдінг», а рішення тендерного комі
тету переможцем «Добробуд-Інвест» визнало законним.

Варто зазначити, що тендером зацікавилася й Держаудитслужба України. 28 квітня за наказом заступника голови ДАС Олександра Шкуропата був розпочатий моніторинг планування тендеру та оцінки пропозицій.

Однак 5 травня Держаудитслужба призупинила свій моніторинг через розгляд справи в АМКУ. Перевірка мала все ж таки відбутися після винесеного рішення АМКУ, але цього не сталося. Зрештою договір на капремонт приміщень школи №29 підписали з найвищою пропозицією у 1 млн 839 тис. грн від «Добробуд-Інвест». І місто втратило можливість зекономити майже півмільйона гривень.

Підкреслимо, що це вже не перший випадок проведення тендерів у Полтаві, які завершуються перемогою учасника з найдорожчою пропозицією.

Тож «ПВ» і надалі буде розповідати про героїчну діяльність полтавської «Батьківщини» на чолі з Олегом Бєлоножком, яка полягає у зловживаннях із комунальним майном, аферами з кіосками та відкатами на будівництві.