×

«Батьківщина» по-полтавськи: скасували тендер, бо виграв не «свій» підрядник

«ПВ» уже писав про те, яку мафію у Полтавській міській раді влаштувала фракція «Батьківщина» на чолі з Олегом Бєлоножком та її представником на посаді першого заступника міського голови Ігорем Федієм.

Олег Бєлоножко.

До їхньої сфери впливу входить управління капітального будівництва та управління архітектури. Розповідали, як вони заробляють, починаючи від поборів за видачу містобудівних умов та закінчуючи відкатами з підрядів.

Цього разу управління капбудівництва Полтави вирішило відремонтувати дах ДЮСШ №4, що на Пушкіна,155, із очікуваною вартістю 4,5 млн грн. Проте тендерний комітет УКБ створив підставу, щоб не укладати договір з учасником, який запропонував найдешевші умови в аукціоні. І зрештою місто знову втратило можливість зекономити аж 600 тис. грн від запланованої суми на ці витрати. Оголошення про конкурс УКБ оприлюднило 31 березня. А за місяць відбувся аукціон за участі чотирьох потенційних підрядників.

Управління капбудівництва Полтави вирішило відремонтувати дах ДЮСШ №4, що на Пушкіна,155, із очікуваною вартістю 4,5 млн грн.

Найдешевша пропозиція була від ТОВ «Отеко» у сумі 3 млн 901 тис. грн та найдорожчою від компанії ПП «Просервіс Оптіма», наближеної до Бєлоножка, у сумі 4 млн 400 тис. грн. За результатами торгів, як і мало б бути, перемогу здобуло ТОВ «Отеко» з пропозицією на 600 тис. грн нижчою від очікуваної ціни та на 500 тис. грн від найдорожчої про позиції.

За законом «Про публічні закупівлі» замовник має упродовж п’яти робочих днів опублікувати повідомлення про намір укласти контракт із учасником, пропозиція якого була найбільш економічно вигідною. УКБ ж оприлюднило цей документ 5 травня. Тобто через шість робочих днів після аукціону (аукціон проводився 24 квітня. – Авт.), прострочивши терміни на один день. Оскільки усунути це порушення вже не було змоги, тендерний комітет вирішив узагалі скасувати закупівлю.

Це сталося внаслідок того, що Бєлоножко дав указівку першому заступнику міського голови Ігорю Федію будь-яким чином скасувати тендер, оскільки виграв не «свій» підрядник. Нагадаємо, що представники «Батьківщини» вже проявили себе на попередніх тендерних закупівлях через ProZorro.

Так, на капітальному ремонті приміщень, улаштуванні систем зовнішнього відеоспостереження та благоустрою території Полтавської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №29 Полтавської міської ради перевагу віддали найдорожчій пропозиції ТОВ «Добробуд-інвест» у 1 млн 839 тис. грн. А найдешевшій пропозиції від ТОВ «НВП Термотех» у 1 млн 371 тис. грн безпідставно відмовили. Різниця між пропозиціями склала аж 468 тис. грн. А тендер на капітальний ремонт дискотечно-виставкової зали міського Будинку культури обійшовся у 2 млн 599 тис. грн, угоду за яким уклали з ТОВ «Будімперія-2017», яке запропонувало найдорожчу ціну. До того ж підприємство – фігурант кількох кримінальних проваджень. Хоча місто могло зекономити і тут 333 тис. грн, якби перевагу віддали ТОВ «СВ-Білдінг» із найдешевшою пропозицією угоди в сумі 2 млн 226 тис. грн.

Тож «ПВ» і надалі буде розповідати про “героїчну” діяльність полтавської «Батьківщини» на чолі з Олегом Бєлоножком, яка полягає у зловживаннях із комунальним майном, аферами з кіосками та відкатами на будівництві.