×

«Батьківщина» заробить на очищенні Ворскли майже 10 млн грн

11 червня управління житловокомунального господарства Полтави оголосило тендер на відновлення гідрологічного режиму Ворскли на ділянці від селища Крутий Берег до залізничного мосту в Дублянщині. Очікувана вартість робіт – 9,7 млн грн. Пропозиції мають подати до 30 червня. Сам аукціон на визначення переможця пройде 1 липня.

Про чищення Ворскли точаться розмови вже два роки. Найбільш замулена частина річки – від Крутого Берега до залізничного мосту на Дублянщині. На цій ділянці глибина русла – 1,5 м. У весняний період, коли починається паводок, через недостатню глибину водойми вода виходить із берегів, затоплюючи місцевість.

Русло річки збираються чистити на ділянці від Холодноярського майдану (Комсомольська площа) у Крутому Березі й до Дублянщини, не доходячи 100 м до залізничного мосту. Очисні роботи здійснюватимуть за допомогою плавучих помп на глибину до 4–5 м. На перший погляд справа благородна і потрібна, але ж не за такі захмарні гроші.

Якщо пригадати, як виконувалося подібне розчищення Ворскли за часів Анатолія Кукоби та Андрія Матковського, то спочатку виділялися кошти на проєкт і лише після того, як він проходив усі експертизи, виділялися і кошти на саму роботу. Щоправда, у незначній кількості. Далі намитий пісок, який отримували при роботах, на безоплатній основі завозили на комунальні підприємства, де його використовували для потреб міста. А решту піску реалізовували з метою отримання коштів для подальшого розчищення русла. І таким чином економили кошти.

Тепер же, згідно з тендерною документацією, незрозуміло, куди подінуть намитий пісок. Передбачено, що його виконавець має передати третім особам, указаним замовником. Тож виходить, що зможуть двічі заробити. Спочатку місто заплатить за намивання піску, а потім ще й реалізують його за чималі кошти. До речі, кількість намитого піску ніхто проконтролювати не зможе.

Виходить, що розчищення Ворскли – це як своєрідний хабар «Батьківщині» за те, щоб її представники голосували за «потрібні» питання в міськраді. А місто вкотре втратить 10 млн грн. Тож «ПВ» буде слідкувати за результатами цього тендеру.