×

Безпека понад усе:введено штраф за перевезення дитини без спеціального автокрісла

Верховна Рада України ввела штрафи за перевезення дітей в автомобілях без спеціальних крісел (законопроект № 1150).

У пояснювальній записці йдеться про те, що у  підпунктах «б-г», пункту 21.11 Правил дорожнього руху визначено, що забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, – у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля; організовані групи дітей у темну пору доби. Чинним законодавством не передбачено норми, яка б встановлювала відповідальність за порушення правил перевезення дітей. Безпека дітей, в такому разі, прямо залежить від усвідомленості батьків, які в більшості випадків нехтують такими правилами безпеки. Батьки забувають, що ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо, щодо користування автокріслами може призвести до загибелі дитини.  

У Раді пропонують встановити штраф за порушення правил перевезення дітей на рівні 30 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (н.м.д.г.), тобто у розмірі 510 гривень, а за повторне правопорушення – 50 н.м.д.г., тобто 850 гривень.

Згідно з офіційними даними Національної поліції України, щороку на дорогах України гине не менше 3,5 тисяч людей та травмується не менше 35 тисяч. Чималу частку серед постраждалих становлять саме діти.